Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? A pszichológ...

Mi lehet a bajom? A pszichológus semmire sem volt jó.

Figyelt kérdés

Egy évet jártam hozzá, előtte pszichoterapeutához, de előtte iskolapszichológushoz is.

A problémám igazából az állandó rossz kedv, sírás, és az hogy nem érzem hogy szeretnének, önbizalomhiány... stb nagyon összetett. Egy év után itt vagyok és megint a rossz kedvtől szenvedek, de a pszichológustól még csak egy diagnózist sem kaptam. Csináltunk sok feladatot, rengeteget beszélgettünk, valamit segített, de alapvetően állandóan meg akarok halni és szomorú vagyok. Sok mindent visszavezettünk a gyerekkoromra, ami tök jó, de nem lettem tőle jobban.

Már azt érzem, tényleg egy pszichiáter kéne. Jó munkahelyem van, most jöttem össze valakivel aki hónapok óta tetszik, de mégsem vagyok boldog. Mintha nem mernék. Mit tegyek? Néha öngyilkossági gondolataim is vannak, bár mostanában gyakoribb.


2020. máj. 7. 19:14
 1/6 ezüsthaj válasza:
velem is hasonló a helyzet szóval ha valaki tudja ilyenkor mit kell tenni az nekem is jól jönne
2020. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szinte minden mentális problémára jó, a futás meditáció kombó.


Csak egyiket se hagyd abba.


Nekem egy orvos ismerősöm mondta.


És igen. Bevált, csak ez ingyen van, és N támogatod a gyógyszer ipart.


Hajrá.

2020. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez velem is végül én kaptam gyógyszert elején jó volt de most már nem ér semmit.Kaptam hozzá egy másikat is de annak olyan mellékhatásai vannak hogy inkább nem szedem be iszonyat májkárosító stb.

Fogalmam sincs hogy mit tehetnék még.:/

2020. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Depressziós vagy, el kellene menned pszichiáterhez, hátha segít a gyógyszer. Ha ok nélkül vagy ilyen állapotban, akkor nincs rendben a kémiai egyensúly az agyadban, így semmi nem okoz örömet.
2020. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 9abor ***** válasza:

A tüneteid leginkább a depresszió tüneteivel mutatnak egyezést szerintem.

Úgy tudsz változtatni ezen az állapoton, ha tényleg, de tényleg elkezded megvalósítani az álmaidat. Tudod, arra gondolok, hogy „mi leszek, ha nagy leszek”. Ez segít!

2020. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tipikus problémája annak, hogy mennyire nem értik az emberek a pszichológus munkájának lényegét. Elmennek pár beszélgetésre és a pszichológustól és a gyógyszerektől várják a csodát és a változást. Pedig egyik sem fog segíteni, ez esetben te magad tudsz segíteni magadon. Ő csak iányt mutat, terelget, de neked kell lépned. Ezek a problémák semmilyen gyógyszerrel nem megoldhatóak, maximum bizonyos ideig elnyomhatók, tompíthatók. Az ő dolga, hogy megkapirgáljon olyan dolgokat (eseményeket) az életedben, amik okozói lehettek annak, hogy abba az állapotba kerültél amibe most vagy. Ő ezt nem tudja megoldani, még akkor sem ha megvan maga az ok. Azt csak te tudod megváltoztatni, ő csak abban segít hogy megtaláld ezt az okot és esetleg abban hogy mely utakon indulj el. De az utat azt neked kell végigjárnod. Sem a depresszió, sem a pánikroham, sem a szorongás nem oldódik meg tesztektől, gyógyszerektől és pszichológusok hadától. Neked kell változnod és változtatnod, ezt 1 gyógyszer sem képes megtenni.
2020. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!