Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már lassan szétesek mentálisan...

Már lassan szétesek mentálisan, nem tudom mit csináljak magammal, kérlek dobjatok valami tanácsot (? ).

Figyelt kérdés
Hello.20 éves egyetemista fiú vagyok és mostanság nagyon szarul élem napjaimat. Sosem voltam azaz ember akinek sok barátja van vagy egyáltalán vannak barátai, tipikusan az az ember aki otthon ül a szobájában.Ez egy ideig nem is zavart , meg voltam én emberi kapcsolatok nélkül. Viszont most hogy oda kerültem hogy egyetemre járok nem tudom összerakni magam.Mind csak azt látom hogy mások akiket ismerek milyen jól beilleszkednek , szünetekben feltalálják magukat én meg kínlódok és nem tudom nekem miért nem megy . Nagyon félénk lettem , nem tudok új emberekkel ismerkedni, fojtón váltakozik 1 nap vagy 20x a közérzetem. Már annyira magam alatt vagyok hogy a hétköznapi dolgokat nem tudom összehozni normálisan. Már semmi se tud konkrétan boldoggá tenni. Egész nap élettelen , motiválatlan , bal*asznak érzem magam és ez erősödik napról napra.Már a maradék 1-2 barátommal se tudom tartani a kapcsolatot , mert már konkrétan azt se tudom hogy mit is jelent kapcsolatot tartani. Észben tudom hogy napról napra csak lejjebb kerülök a gödörbe , de nem tudom mit tegyek. Mintha át lenne mosva az agyam ,tiszta köd van benne.Már ezer egy cikket / videót nézegettem ami arra tanítana hogy hogyan legyek bátrabb , karizmatikusabb , hogy beszéljek lányokkal ,hogyan fejlődjek mint ember , viszont semmi előnyük mivel nem tudom gyakorlatba ültetni mivel már annyira feszült vagyok e téren.Már lassan depresszióba esek.. és az a baj hogy észileg felfogom hogy valami baj van.. de tanácstalan vagyok nem tudom mit tegyek magammal. És erre lehetne jó kifogás hogy biztos most a karantén miatt de nem mivel az eddigi 20 évemet így éltem és csak sajna most jöttem rá hogy ez így nagyon nem jó.. Ezen változtatni szeretnék valahogy. Csak simán jól akarnám érezni magam , akinek vannak barátai , aki odamer menni lányokhoz aki , büszke tud lenni magára. Már lassan magamtól is félek. Nem tudom egymagamban csöndben üldögélni , folyton valami zene kell menjen vagy valami ami elvonja a figyelmem.ÉS csak azt nem értem hogy én miért kell megküzdjek vagy feláldozzak 1000 dolgot , ilyenek például hogy napi 3szor kínzom magam hideg tusolással , próbálok meditálni , no fappot tartok lassan 2 hónapja , helyesen táplálkozni , kondizok heti 4x , de mégse tudom jobban érezni magam mint egy olyan ember aki egyiket se csinálja. Ez olyan mintha csak én kellene edzőterembe járjak ahhoz hogy jól nézzek ki , míg más nem kellene. Bocs hogy ha így kicsit nem összeszedettek a gondolataim viszont úgy próbáltam leírni ahogy belülről jönnek. Kérlek segítsetek.

2020. máj. 8. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne agyalj! Én akkor voltam ilyen, amikor "túl sok időm volt magamra". Értsd úgy, hogy jut időm gondolkodni, agyalni hogy milyen szar nekem (pedig nem az, és neked sem!). Ezért keresek mindig olyan munkát/elfoglaltságot, ami kellőképp lefoglalja a gondolataimat. Az hogy van tennivaló és dolgom, motivál. Nagyon sokat segít.


Az is valószínű, hogy nem jó helyen vagy, ez nem a te utad. Szerettél volna egyetemre menni, vagy mások szerették volna? Azon a szakon vagy, ami érdekel? Mert ha így lenne, ez adna erőt. Keress olyan dolgokat, ami igazol téged, ha valami sikerül az ad ám önbizalmat.


Felkereshetnél egy pszichológust, félrértések végett olyan ember is járhat akinek "semmi baja", csak ő segítene feltárni miből adódnak a negatív gondolataid és így te is egyenesbe jöhetsz.


Kitartás! :)

2020. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 9abor ***** válasza:

Szerencsére a depresszió gyógyítható.

Jelentkezz be egy pszichológushoz még ma és kezdj el jobban lenni már holnap.

Tudom, hogy nem könnyű pszichológushoz fordulni. Nekem sem volt az. 15 év pánikbetegség, de ma már jól vagyok. 3 éve volt az utolsó pánikrohamom. Szóval azt tanácsolom, hogy kérj hatékony segítséget még ma.

Legjobbakat

2020. máj. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia! Én is hasonló cipőben járok . Szerintem túl sok sebet “kaptam “ már kisgyermek koromtól kezdve , ezért tudat alatt bezárkóztam, zárkózott lettem, hogy ne tudjak szerezni még több sebet . Nagyobb társaságban frusztrálva , szorongva érzem magam , ez megnyilvánul a testtartásomon, a tekintetemben, és legtöbbször nem is tudom hogy álljak , hova tegyem a kezeimet és hasonlók. Ha tehetem elkerülöm az ilyen nagyobb társaságokat , de ha ez nem lehetséges , akkor szívem szerint minél előbb el akarok jönni onnan.

Azt hallottam, hogy el lapra le kell írni hogy ki bántott meg és mivel , egészen kisbaba kortól kezdve . ( pl. Apa beszologatás) Aztán hangosan ki kell mondani , hogy pl apa megbocsájtok neked, hogy mindig beszólogattál. Úgy tudom , hogy ez a módszer már rengeteg embernek segített , és ennek hatására számos lelki seb betud gyógyulni, idővel . Így az is lehet , hogy pl magabiztosabb leszel. Én még ezt nem próbáltam , de tervben van. Szerintem egy próbát megér , hatha segít ! :)

2020. máj. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi baj. Nem tudom mi ért téged gyerekkorodban és miért születtek ezek a kissebbségi gondolatok a fejedben. Miért felsz masoktól miert erzed kevesebbnek magad náluk és miert tartasz az elutasítastól. Biztos meg van az oka és arra biztos, hogy teljesen normális dolog, hogy így reagalsz. De azt kéne megértened, hogy az egyetlen baj a gondolataiddal van. Azzal van a baj amit magadról gondolsz és az a gyanúm el is mantrázgatod magadbak minden nap milyen béna vagy. Pedig nem. És ez kisugárzik és taszít másokat az a baj. Nem kívülről kellene keresned a megoldást hanem magadban. Gondold végig mi valtotta ki ezt az egészet hátha segít. Szüleiddel való viszony stb. Lehet nekik nem feleltél meg vagy úgy érezted és ezert van. Én nem tudhatom. Gondold végig mire vágysz milyen akarsz lenni. Valójában őszintén. És próbáld építani magad abba az iranyba. Nem külsőségekre gondolok. Pl mi érdekel? Mi érdekel annyira hogy mikor csinálod elfelejtesz mindent. Érdemes ezekkel a dologokkal foglalkozni. Hátah megtalálod önmagad. És magaddal elégedett leszel akkor mások elutasítása nem egy kudarc lesz. Ne akarj mindenkinek megfelelni. Fordítsd meg a dolgot. Gondold végig neked kik felelnének meg barátnak? Kikkel éreznéd jól magad. És közelíts hozzájuk. Félsz tudom de lépj túl ezen és csináld akkor is ha félsz. Hidd el mindenki fél valamitől. Nem az a bátor aki nem fél hanem az aki akkor is csinál valamit ha fél. Nem jó bezárkózni. Igenis talalkozz az 1-2 baratoddal mielőtt ők is eltünnek. Az emberi kapcsolatok erőt adnak hogy nem vagy egyedül. Aztán néz körül pl van egy csomó túracsoport facebookon. En is csatlakoztam 1hez. Nem ismertem senkit. Aztán ott megismertem. Ennyi. Kedves emberek vannak ott próbáld meg. De ha nem szeretsz kirandulni biztos más területen is lehet talalni társasagot. Ha nem mersz megszólítani egy lányt. Regisztrálj egybtárskereső oldalra. Hátha ott írasban batrabb leszel aztán talalkozzok ha már feloldódtál kicsit. Annyi lehetőség van. Az egyetem pl bizzos az ahol lenned kéne. Jó valasztás volt amit tanulsz? Én nem tusom csak kérdezem?
2020. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy jó pszihiáter (magán) csodákra képes! Ő felfedi az okokat, és utat mutat. Neked már szakemberre van szükséged. Ne félj tőle, meg fogsz könnyebbülni.Az első beszélgetésünk után fél órát zokogtam, utána úgy éreztem, mintha mázsás kövektől szabadultam volna meg. Hasonló problémákkal küzdöttem , mint te. Van megoldás, csak lépni kell!
2020. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban nekem nem segitett a pszichologus meg pszichiáter sem :(
2020. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyúrjál. Ingyen van, fekvőtámasz, súlyzózás, és jönnek a csajok, akik megoldják a testi és lelki gondjaidat is.
2020. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha már felmerült a tesmozgás állítólag a futás is áldásos tud lenni a léleknek. Egy próbát megér. ;)
2020. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!