Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokat képzelődök a fejemben...

Sokat képzelődök a fejemben ahol egy külön világot alakítottam ki magamról? Egy filmsztárnak hiszem magam?

Figyelt kérdés

Évek óta van a fejemben egy képzelet. Hogy filmsztár vagyok. Konkrét eseményeket képzelek el és azt hogy ezekről másokkal is beszélek. Pl gyakran képzelem hogy a szomszédaimnak elmesélem, hogy milyen volt játszani ebben-abban a filmben és milyen volt a díjátadó. Amúgy mindig szerettem volna színész lenni, tanodába is jártam, egy ideig statiszta voltam egy vidéki színházban, de az adottságaim miatt nem sikerült továbblépni. Egyrészt fizikailag, másrészt tehetségben sem vagyok alkalmas színésznek. Évek óta próbálok statiszta szerephez jutni az itthon forgatott külföldi filmekben, de még az se jött össze.

A fejemben konkrét sztorik vannak a filmkarrieremmel kapcsolatban. Pl hogy most felhagyok vele egy időre és producer leszek. Azt is tudom milyen filmeket “fogok” producerelni. Ha egyszer kimondanám ezeket (de soha nem fogom) akkor szerintem egy konkrét élettörténetet össze tudnék hazudni a legnagyobb részletességgel! A sztorim része az is, hogy Amerikában tanultam a színészetet az egyetemen. Erről is konkrét sztorikaim vannak, sőt 2 éve el is utaztam azokra a helyekre az USA-ban amikről képzelődök. A legnagyobb valós dolog, hogy sikerült képet csinálni és beszélni egy fizetős előadáson a kedvenc produceremmel és egy nagyon jó színésszel. Ez mégjobban felbátorított az álmodozásban. Magamban már úgy képzeltem el, hogy egy közös filmről tárgyaltunk, ha egyszer elkezdeném ezt valakinek mondani, akkor úgy mesélném.

Nagyon fontos hogy soha senkinek nem beszéltem erről, soha nem hazudtam! Csak benne van a fejemben hogy milyen lenne ha elkezdeném hazudni ezt az életet. Mondjuk színészként bemutatkozni a szomszédoknak és ha kérdezik akkor elmondani a kamu előéletemet. Nem tudom milyen betegség lehet ez. Mert hazudozni nem szoktam! Nem csapok be senkit, csak a fejemben létezik ez a dolog.

Apámtól örökölhettem ezt! Ő rajta sose látszott hogy baja lenne, majd 50 évesen beteg kezdett lenni, valami agyi probléma és olyan sztorikat kezdett mondani aminek semmi alapja nem volt. Pl hogy neki Mexikóban van három lánya és ő ott élt és dolgozott (valójában sose járt ott). Nagyon részletesen mesélt arról az időről és a “lányairól”. Attól tartok nála is ugyanez volt mint velem, csak neki az agyi leépüléses betegsége miatt kijöttek ezek az álom dolgok. Még a végrendeletébe is beiratta a lányait, volt nevük, stb. Persze semmi nem volt igaz belőle, pont mint az én sztorimban.


Mi lehet ez? Káros lehet? Kezdeni kéne vele valamit?


2020. máj. 8. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Feltétlenül el kellene menned pszichiáterhez, mert bizony átbillenhet betegségbe. Magad sem veszed észre, és egyszer csak azt fogod érezni, hogy amit képzelsz, az a valóság, és csak ritkán térsz eszedhez, és megijedsz majd saját magadról, hogy hetek óra miben éltél a valóság helyett. Akkor, ha átbillentél, már másnak is fogod mondani ezeket a képzelgéseket, és mindenki látni fogja, hogy pszichésen megbetegedtél. Előzd ezt meg, menj orvoshoz. Ha nem akarsz apád sorsára jutni.
2020. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Én hiszek a reinkarnációban. Nem lehet, hogy apukádban és benned is megvan az a mentális "betegség", hogy képesek vagytok előző életetekbe visszalátni? A lélek egy idő után összemossa az emlékeket a régiekkel.

Másrészt racionálisan is látom a dolgokat, szerintem te is meg fogsz idővel kattanni, ahogy apukád...

2020. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia, hány éves vagy? Velem is volt hasonló, kb 17 lehettem amikor egyszer csak eltűnt, “kinőttem”. Amikor szerelmes lettem, és lettek céljaim az életben egyszercsak nem gondoltam már “arra az életemre”
2020. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1, ez keményen hangzik nagyon. Remélem nem jutok el ideáig.

2, nem hiszek az ilyesmiben. Az agyi betegsége fizikai eredetű, genetikai jellegű betegség volt, nem pszichés. Nem örököltem, megvizsgáltak!

3, 31 éves vagyok saját egzisztenciával. Nem hiszem hogy kinövöm. Amúgy már középiskolában is képzeltem ezeket a dolgokat, hogy Amerikába járok ki nyaranta szinészetet tanulni. Valójában egész nyáron tök egyedül voltam a nyaralónkban egész estig mert a szüleim ott is dolgoztak, egy büfét csináltak.

2020. máj. 8. 17:20
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem is van egy elképzelt élet a fejemben (bár nekem az is rendkívül átlagos, csak ott néhány dolog jobb), és néha össze szoktam keverni a valós és az ott megélt érzéseimet
2020. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Maladaptív álmodozás a neve.
2020. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy mióta feltettem egy hasonló kérdést pár napja azóta több is született ebben a témában. Úgy tűnik tényleg sokan vagyunk álmodozók....

Mellesleg ha apukád is ilyen volt, akkor gondolom őt már diagnosztizálták nem? Érdemes lenne ezzel a diagnózissal elsétálni az orvoshoz sztem.

2020. máj. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: linkelnéd a kérdesedet? “Fura ...” ja biztos arra érek rá hogy a kérdeseidet olvasgassam, aztán kamuból feltegyem ugyanazt. Te ilyen egyedi csodalény vagy, más nincs ilyen.

Amúgy az olvasás se az erősséged, “diagosztizálták apádat”, igen, egy fizikai betegséggel, ami tulajdonképpen agysorvadáshoz vezetett. De szerintem már fiatal kora óta álmodozott ő is, mert sokszor volt hogy indokolatlanul mosolygott, “yes”-t mutatott a senkinek, mintha valakivel beszélt volna. A betegsége meg olyan volt, hogy fél éve alakult ki nála a legjobb orvos szerint és annyi idő alatt el is vitte! Kizárta hogy évek óta alakult volna ki vagy előjele lett volna!

2020. máj. 9. 08:25
 9/11 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! Nem tudom persze, de nekem nem úgy tűnt, hogy rossz indulatúan mondta volna az előző! De persze nem tudhatom :/
2020. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

7. vagyok. Sajnálattal látom, hogy az egész válaszom támadásnak vetted. Nem azt mondtam, hogy kamu a kérdésed, csak arra gondoltam, hogy talán amikor mások elolvasták a kérdésem akkor jöttek rá, hogy nincsenek egyedül ezzel. Merthogy mielőtt én kérdeztem, én totál azt hittem, hogy egyedül vagyok ezzel, erre valaki beírta konkrétan a betegség, vagy állapot nevét. Tehát nagyon sokan vagyunk álmodozók, ha már neve is van a dolognak


Az apukád diagnózisát pedig arra írtam, hogy talán örökletes betegsége volt, amiből kiindulhat az orvosod, ezt kór történetnek hívják... Lehet, hogy fél év alatt alakult ki, de minden betegségnek oka van, amit talán csak halál után tudnak megállapítani.

Inkább olvass át minden választ 2x, mielőtt visszatámadsz a semmire.


Utószó: én azt hinném, hogy különleges vagyok? Nálam unalmasabb embert keresve se találnál.

2020. máj. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!