Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek megőrülni olyan gondola...

Kezdek megőrülni olyan gondolatok miatt, ami szerintem mindenkinek eszébe szokott jutni, de én egyszerűen nem tudom ffeldolgozni őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mi a tudat? Mi az öntudat? Az agyam én vagyok? Én egy agy vagyok?

Születésem előtt halott voltam? A tudománynak van értelme? A tudomány miért nem ad választ a ‘miértekre’? Hogy lett a semmiből valami? Ha ezt fizikailag meg is tudnánk magyarázni, előrébb lennénk-e? Miért és hogyan lett a semmiből valami? Vagy mindig volt valami? Az összes érzésünk csak kémiai és fizikai reakciók lezajlása? Ugyannyi jelentőségünk van, mint egy kezdetleges életformának (pl egysejtűek)? Csak az agyunk komplexitása különböztet meg minket tőlük? Az öntudatom csupán az emberi agy fejlettségéből fakad? Csak az aggyal/idegrendszerrel rendelkező élőlényeknek vannak érzései? Érezni csak öntudattal lehet? A hitet csak a félelem táplálja? Mi az idő? Miért halad minden folyamat az idővel?


Beleszületünk egy világba, és nem tudjuk mi van. Egy érző, gondolkodó lény vagyok és feltehetőleg 7-8 milliárd hozzám hasonló egyeddel vagyok összezárva, továbbá megszámolhatatlan sok különböző fajtájú, idegrendszerrel nem feltétlenül rendelkező élőlénynek nevezett sejthalommal, egy fizikai valóságnak nevezett valamiben, egy geoid alakzatú anyagtörmeléken, mely folyamatosan forog a saját tengelye körül, és egy hatalmas tűzgolyó körül kering. Ez az egész egy elvileg folyamatosan táguló univerzumnak nevezett világmindenség része, lehetségesen többszáz milliárd galaxissal, benne hasonlóan bolygóknak, holdaknak, csillagoknak nevezett viszonylag szabályos formájú anyagtörmelékekkel, amelyek szabályosan forognak/keringenek az emberi faj által gravitációnak nevezett szabályrendszer szerint. És ez az egész emberi aggyal felfoghatatlanul kicsi részecskékből épül fel. És nem tudjuk miért vagy hogyan van ez az egész, senki nem tudja. És akkor én ne pánikoljak?? Hát hogyan lehet ezt kibírni ép ésszel??


Beleszülettem egy világba, amiről fingom sincs. Annyi fingom van róla maximum, amennyit elhiszek más embereknek, akik ugyanezeken gondolkodnak, csak intelligensebbek nálam. De mi az intelligencia? IQ? Ez is csak egy általunk teremtett valami, egy semmi.

Itt vagyok egy érzékelhető világban, és nem tudunk róla semmi számottevőt. Mi a számottevő? Tényleg én vagyok fura? Tényleg nekem van pszichózisom? Számít valamit, hogy mások is gondolkodnak ezen? Vannak mások egyáltalán?

Mi az, hogy érzékelhető világ? A szemünk, amivel látunk, és a fülünk amivel hallunk, elénk vetítenek egy képet/életet/világot, melyet fel sem lehet dolgozni.

A tudomány nagyon keveset tud, a vallások meg nem rendelkeznek semmiféle bizonyítékkal, és legtöbbjük nélkülöz minden logikát. Ráadásul mindkettőt selymes bársonyposztóként használja az emberi gonoszság önmaga leplezésére, hogy földi javakat halmozzon fel, egymás kárára. Önzőek vagyunk. Én is az vagyok. De miért? A halálfélelmem is önzőségből fakad, a mások iránt érzett szeretetem is.

Hogy lehet ez az egész véletlen? Ha meg nem az, miért nem kapunk magyarázatot? Miért nem tudom elfogadni a magyarázat hiányát?



2020. máj. 8. 14:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz, pszichiáterhez, antidepresszánst is szedek, de akkor se tudom elfogadni ezt. Hogy tanuljak meg ezzel élni?
2020. máj. 8. 15:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor kezdődött ez a kényszeres gondolkodásod?
2020. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
7 éves korom körül, 23 vagyok
2020. máj. 8. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdéseid nagy részére tudnék válaszolni, de most nem mennék bele.

Sok kérdésre nem tudjuk a választ, és soha nem is fogjuk megtudni. De ebbe nem kell beleőrülni. El kell fogadni, h a világ bonyolultabb, nem lehet mindent tudni, és nem is kell. Én két dolgot tudnék javasolni. Tereld el a figyelmedet, csinálj egyszerűbb dolgokat, pl nyelvtanulás. A másik, h olyan témába mássz bele mélyen, amit még meg lehet érteni, de örömet okoz. Pl szerelj motort, barkácsolj, informatika, stb.

2020. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Foglalkozol-e valami konkrét dologgal is hatékonyan? Ez a gondolati kényszerpálya megengedi, hogy alkotó munkára tudj összpontosítani?
2020. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rengeteg hobbim van, hangszerésznek tanulok, zongorázok, rajzolok, olvasok, sorozatokat nézek, videojátékokat játszok. De ez nem változtat semmin.

Örülnék és hálás kennék, ha válaszolnál azokra a kérdésekre, amikre tudod a választ, érdekel.

2020. máj. 8. 15:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, meglepően hatékonyan fejlesztem magam sok területen, igaz, sose vagyok boldog a kényszerességem miatt, de kezdek már letenni róla, nincs sehova leírva, hogy boldognak kell lennie mindenkinek. Csak a szorongás maradna abba...
2020. máj. 8. 15:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok válaszolni a kérdéseidre, és ha valaki válaszolna is neked rájuk, vagy nem fogadnád el a választ, vagy a kényszerpályáid újabb és újabb kérdésekhez kanyarodnának. Itt nem az információéhségről van szó, hanem hogy az elméd megteremti számodra a folyamatos aggódás állapotát, ezek a kérdések csak ürügyek erre. Ha megkapnál személyesen Istentől minden választ, akkor átváltanál hipochonderbe, mert az agy megszokja az aggódást, és újra és újra megteremti magának azt a helyzetet, ahol az aggodalom kémiai állapotába kerülhet.
2020. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!