Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoiás a bátyám! Nem tudom...

Paranoiás a bátyám! Nem tudom mi tévő legyek! Magától kigyógyulhat idővel? Bármi javaslat mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődött, hogy egy kormánybuktató videót osztott meg egy korábbi politikus blogján amit az ő állítása szerint rengeteg negatív komment követett ami miatt ő ezt a videót törölte is. Konkrétan a videó arról szól, hogy az elit (népesség 1%-a) a felelős minden bajért a világban. Ő ezután azt látta, hogy a youtube-os politikai tartalmú csatornákon elkezdék az elitet szindi (eddig nem az elitet szidták hanem a politikusokat) és azt gondolja, hogy ő ezzel elindított valamit és, hogy az elit megharagudott rá és bosszút akar állni.3 napig erdőben aludt, fegyvert kért tőlem, és öngyilkos akar lenni. A koronavírus miatt csak sürgősségi van, nem tudjuk beutaltatni azonnal pszihiátriára. Ezt mind elmondtam a sürgősségin,2 rendőrrel és mentővel be is vittük de a sürgősségiről szépen kisétál és elhiteti mindenkivel, hogy semmi baja. Nem hajlandó addig bent maradni amíg pszihiáter ránéz mert ugye fél, és ennek következtében elmondja hogy neki joga van kisétálni és ki is sétál. A sürgősségi ki js engedi mert nem közveszélyes (csak önveszélyes) de a koronavírus miatt csak ez az egy mód van orvosi ellátásra. Nem tudom mi tévő legyek. Gyógyszert nem vesz be. Leköltözött hozzám mert itt nagyobb biztonságban érzi magát. A bátyám 20 éve nem mozdult ki a házból. Borderline személyiség zavara van és nem jár pszihológushoz és gyógyszert se szed és emellé nagyon magas az inteligenciája.

2020. máj. 9. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 20 év alatt nem gyógyult ki, vajon ezután szerinted kigyógyul?
2020. máj. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fog kigyógyulni és nem is fog bemenni pszihiátriára. Mi az h fegyvert kért tőled? Honnan van fegyvered?


Én mást látok ebben, mint betegséget.

2020. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kezeljük a két betegséget külön (már amennyi lehet mert nem 20 éve paranioás). A borderline személyiség zavar miatt nem mozdul ki mert azt hiszi kiközösítik az emberek és megnézik az utcán. Ez ment 20 évig. Elég érzékeny személyiség, és elég ingerszegény környezetben volt sokáig és ezért alakulhatott ki nála a paranioa mivel túl érzékeny minden vele kapcsolatos dologra. Nem volt kivel megvitassa a tettét. Hibát követett el azzal,amit csinált és emaitt alakult ki nála paranoia.Értem én,hogy van kapcsolat a két betegség közt de korábban nem volt paranoiája. Ahogy kialakult ez nála úgy el is múlhat?! Ez a válaszom az 1-esnek. Itt a válaszom a 2-esnek: Egyik unokatestvéremnek van fegyverviselési engedélye gázpisztolyra és sok vadász haverja is van unokatestvéremnek, ebből gondolta hátha tudok neki szerezni lőfegyvert rajta keresztül azért,hogy öngyilkos legyen mert nem akarja,hogy megkínozzák. Nem tudom mit látsz ebben vagy mit nem de szívesen várok bármilyen segítséget. Az elmúlt 2 napban ahogy én látom higgadt és kerüli a témát de a barna kerítés festékre ami véletlen cseppent a földre azt hitte valakinek a vére.Ahogy megmutattam neki a festéket azonnal kapcsolt. Próbált volna magyarázkodni de belé folytottam a szót mert már én se birom idegekkel. A mozgásérzékelős lámpára folyamatosan oda oda figyelt mindaddig amíg ki nem kötöttem.
2020. máj. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!