Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges gyógyszer nélkül?

Lehetséges gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

A családomban többször volt mentális betegség: depresszió, bipoláris zavar. És mind apai, mind anyai ágon... Alapvetően életvidám lány voltam, de azt veszem észre, hogy az utóbbi években mindent kezdek egyre szurkebben látni, kedvetlen vagyok. Sokszor csak ülök, és semmihez sincs kedvem, jobb lenne, ha nem is lennék... Máskor pedig nagyon jó a kedvem, kicsapongok. Szedtem kedély javitokat, de nem használtak. Van rendes állásom, jó fizetésem, de mégis azt érzem, hogy jobb lenne, ha nem lennék. Már elég egy *kicsi* probléma és máris úgy érzem, hogy ez nekem sok, menekülnék... :( Igyekszem eltitkolni ezt a környezetemben, de néha már egyre nehezebb... Úgyis azt mondják, hogy mi bajom, mit szomorkodom... Alapvetően megbirkozom az élet dolgaival, de nyilván nem minden sikerülhet, de sokszor ezt hatalmas tragédianak fogom fel.. Nagyon nehezen viselem az elutasítást, főleg ilyantol, akit szeretek. Olyankor azt érzem, hogy nem vagyok fontos számára, vagy lehet nem is elutasítás, csak én érzem annak...


24L


2020. máj. 10. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincsen egy kezdődő bipoláris zavarod, hogy ennyire labilis vagy? Mesélted már az orvosodnak ezt? Lehet lítiummal kezelni
2020. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
En is erre gyanakszom... :( Egyszerűen az érzés amit érzek... Szó szerint az üresség...
2020. máj. 10. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Személyiségzavar nem merülhet fel? A borderline elég hasonló a bipolárishoz. Az ürességérzet meg tipikus borderline-tünet. Azért írom csak, mert én is 24/L vagyok, a családom pedig tele van mentális beteggel, de még most sem tudták eldönteni, hogy bordi vagyok-e vagy bipoláris. A személyiséged, életed többi területét is érintik ezek a problémák, vagy kifejezetten csak a hangulatodat?
2020. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Állandó megfelelesi kényszerem van, mindig félek, hogy nem vagyok elég jó, folyamatosan azt érzem, hogy a puszta letezesem baj, és útban vagyok... Ezt többen mondták, hogy úgy viselkedtem, mintha magamat okolnam olyanért is, ami nem az én hibám...
2020. máj. 10. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!