Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is szokott nyomottságot,...

Más is szokott nyomottságot, rossz kedvet tapasztalni napsütéses délutánokon?

Figyelt kérdés

(Kérem, csak az írjon, aki igen, és fejtse ki részletesen).


Nem tudom, egyáltalán jó kategóriába tettem-e, de velem nagyon gyakran előfordul az, hogy napsütéses délutánokon fáradtnak, unottnak érzem magam, "depis" hangulatom van (semmihez nincs kedvem mozdulni, vagy belekezdeni). Délelőtt viszont ez nincs így, estére is elmúlik. Alapvetően az esős, borús napokat szeretem, de a délelőtti napsütést is. De a délutáni rendszerint kikészít. Mintha a délutáni, narancssárgás napsütés okozná, de lehet hülyeség.


Amennyiben más is tapasztal(t) ilyet, és netán még arról is tud, hogy van erre valami magyarázat a pszichológiában, az megköszönöm, ha leírja.


(Trollkodást mellőzzük, köszi!)



2020. máj. 10. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Én is szoktam rosszul érezni magam a napsütéstől. Én major depressziós vagyok, nekem a napfény a reménytelenséget szimbolizálja. Nagyon erős fájdalmat okoz lelkileg a napsütés. Mindig azt juttatja eszembe, hogy én nem lehetek boldog.
2020. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Már gyerekkorom óta jobban szeretem az esőt, hideget, sötétet. Mióta klinikai depressziós is lettem, azóta még inkább így van, mert a napfény elfáraszt, elkedvtelenít. A tél a kedvenc évszakom, mert hamar sötétedik.
2020. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran vagyok így. Nem szeretem a napsütést, azt imádom, amikor borús, esős, szürkés, sötét és hideg az idő.

Azon kívül, hogy alapból rosszul vagyok a melegtől és nem szeretem a napsütést, sajnos nem tudom mi okozza, de engem is érdekel.

2020. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nyomott lennék,örülnék.Gyűlölöm a délutánt,mint napszakot,felerősíti a depressziót,pánikot,szorongást szociális fóbiát.Délután már szinte képtelen vagyok itthonról kimozdulni,szinte csak valamilyen nyugtatóval.A pszichológus válasza régen annyi volt,hogy nekem a délelőtt a napszakom,akkor vagyok aktív.Na de délután kiborulok,ha emberek közé kell mennem?És mindentől jobban irtózok,mint máskor?A napsütés duplájára emeli a panaszaimat.Néha fizikailag sem bírok létezni a retkes napfénytől és a vele járó melegtől.

1 hete volt egy ilyen "rémálmom".Meleg nyár volt benne napsütéssel.Úgy keltem fel hogy nagyon megijedtem tőle.

2020. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Hányhatnékom van tőle.

Nyomottság,melankólia stb kerget ilyenkor elmegy az életkedvem de este visszajön azt szeretem a legjobban meg korán reggelt.

2020. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!