Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet feldolgozni, hogy...

Hogy lehet feldolgozni, hogy ezekben az időkben a megtakarításhoz kell nyúlnom?

Figyelt kérdés

Van félretett pénzem (nem sok annyira), de valami komoly dologra gyűjtöttem. Mivel nem születtem gazdag családba, nekem az ilyen pénz "szent", és nem szívesen nyúlok hozzá.


Viszont a mostani világ helyzete, és az én személyes katasztrófális helyzetem miatt bizony a megtakarításom minimum 20%-át fel kell éljem biztos, amíg nem rendeződnek a dolgaim.


Amúgyis szorongással, depresszióval és sok problémával küzdök, de ez még jobban rátesz, és teljesen kiidegel.


Annyival szoktam magamat nyugtatni, hogy az utcára kerülés nem fenyeget, hitelem és adósságom sincs, gyerekem se, de mégis nagyon zavar, hogy hozzá kell nyúljak a sokáig kuporgatott pénzemhez.


Tanácsokat köszönöm!


26F


2020. máj. 11. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit túlstresszeled ezt szerintem, de ennek biztos van oka. Ha tudsz, keress fel ezzel kapcsolatban egy terapeutát, ő biztos tud majd eligazodni ezeken.
2020. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Arra sajnálnám a legjobban a pénzt :D
2020. máj. 11. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy arra gondolsz, neked legalább van megtakarításod. Vannak, akiknek ételre sincs pénzük.

Ne értsd félre, nem rosszindulatból mondom, hanem mert tudom, milyen az is, ha van és az is, ha nincs.

2020. máj. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ebben van sok igazság.
2020. máj. 12. 00:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elég egyszerű képlet. Lélektanilag kötődsz a pénzhez (egyébként én is valamilyen szinten), amit nehezen kapartál össze, ezért nehezen költöd el. Tudod mennyi munkád van benne. Na de az az igazság, hogy bármire költenéd el, rosszul érintene. Én egy lakásba tettem bele az összes addig megspórolt pénzemet, még is nehezen éltem meg, hogy a számlám lenullázódott. Pedig hát kaptam cserébe egy lakást... Boldognak kéne lennem. Nem is értettem. Na mindegy.

Ami segít az egyrészt az, ha nem gondolkozol azon, hogy mennyi munkád van benne. Másrészt segíthet, ha belegondolsz, hogy valakinek még ennyi sincs és ez a pénz pont azért van, hogy hozzányúlj, ha baj van. Mit tennél, ha nem lenne pénzed? Most hogy húznád ki ezt az időszakot? Szóval próbáld átformálni a gondolkozásod és inkább megveregetni a vállad, hogy voltál olyan okos, hogy mindig félretettél, ezért most nem kerülsz utcára, nem kopik fel az állad, vagy nem kerülsz olyan helyzetbe, amivel csak még mélyebbre süllyednél a depresszióban. Ez csak pénz, ami most segít neked. Semmi okod arra, hogy utáld a helyzetet. Annak is megpróbálhatsz örülni, hogy csak a 20%-át kell felélned, nem az egészet. :)

Ha olyan típus vagy, akkor pedig a jövőben "képzeletbeli" zsebekbe gyűjts. Pl. ha félreteszel havi 50 ezer forintot, akkor mondd azt, hogy ebből 30 megy az egyéni álmokra, nagy dolgokra (lakás, autó, akármi), 20 megy arra az esetre, ha baj lenne. Bizonyos megtakarítási számlákon bontani is lehet a megtakarítást ilyen "zsebekre", nyilván ez nem más, mint az agy átverése, átprogramozása, de az esetedben lehet hogy nem hülyeség. :)

Vagy is a megoldás az, ha pozitívabban nézel erre az egészre. Lehet hogy az a nagy dolog eltolódik, amire eredetileg félretetted, de nem hoztad magad annyira kellemetlen helyzetbe, hogy kilátástalan élethelyzetbe kerülj, amiből nem igen van kiút. És mindezt a megtakarításod csupán 20%-áért. Ne féltett kincsként kezeld a pénzed, hanem egy biztonságként, mentőövként. Vagy legalább egy részét.

2020. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jó! köszönöm!
2020. máj. 13. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!