Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy baj, ha a pszichológusom...

Nagy baj, ha a pszichológusom és a pszichiáterem nem ismerik egymást?

Figyelt kérdés

Mármint, tudnak egymásról, csak nem tudnak konzultálni, nem is egy városban élnek.


Az a helyzet, hogy kb 3 hónapja járok pszichológushoz, de azt érzem, hogy szükségem lenne gyógyszerre is, mert a pszichoszomatikus tünetek már kezdenek elviselhetetlenek lenni, így arra gondoltam, hogy megkeresem a régi pszichiáteremet, hogy írjon fel gyógyszert. Persze ezt előtte a pszichológusomnak is mondanám. Ez így okés, vagy a pszichológusomnak kellene keresni orvost?


2020. máj. 13. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a pszichológusodat egyáltalán nem fogja érdekelni.
2020. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Ugy van, ahogy az elso irja. Ha szeded a gyogyszert is ugyanugy fog kezelni. Mikor en panaszkodtam a mellekhatasok miatt, nem tudott ra mit mondani.
2020. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Már eleve pszichiáterhez mentem volna. Én nem mondanám el a pszichológusnak és felesleges is kettőhöz járni. Ha normális a pszichiáter miért nem oda mentél azonnal?
2020. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
nem felesleges. két külön szakterület. a pszichiáter jó a gyógyszerírásra nyilván, de azért egy klinikai szakpszichológussal végzett munka nélkülözhetetlen.
2020. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Utolsónak...erről azért tudnék mesélni, nem osztom a véleményedet.
2020. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem hinném, hogy ez ne érdekelné a pszichológusomat..

egyébként egyetértek a 4es válaszolóval, egészen más kezelési módszerről beszélünk a két szakember esetén, tudom, hogy vannak pszichiáterek, akik pszichoterápiát is végeznek, de az ilyenekkel az eddigi tapasztalataimat inkább hagyjuk, én úgy vélem, hogy egy pszichológus sokkal alkalmasabb a pszichoterápiára, mint egy pszichiáter, és hadd legyen ezzel kapcsolatban meg ez a szr tapasztalatok alapján kialakult véleményem

2020. máj. 14. 12:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Hogy döntöttél végül, elmondtad neki? Mindkettőhöz jársz egyszerre?

Én lassan 2 éve járok pszichológushoz, és most nemrég mondtam neki, hogy esetleg kipróbálnék valamilyen gyógyszert, mert nagyon nehezen viselem a tüneteimet. Ő olyan típus, hogy mindenben rám bízza a döntést, nem ad tanácsot, hanem olyan kérdéseket tesz fel, amik a jó döntés felé vezetnek engem. Viszont ennél a gyógyszertémánál láttam rajta, hogy le akar beszélni. Meg is mondta, hogy az eddigi ismeretségünk alapján szerinte nekem nincs szükségem gyógyszerre. Megbízom benne, tudom, hogy szólna, ha úgy látná, hogy kell gyógyszer. Sőt szerintem ő maga keresne nekem pszichiátert a kollégái között.

Szóval szerintem mindenképp érdemes elmondanod a pszichológusodnak, mit szeretnél. Lehet, hogy ő úgy látja, gyógyszer nélkül is megoldható a probléma. És ez egy üzenet is neki, hogy más módszereket próbáljon ki a terápiádban, mert az eddigiek nem elég hatékonyak.

2020. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

persze, hogy elmondtam, ez egyértelmű, mindent elmondok neki, csak így van értelme a terápiának, azért ezt elég súlyos lett volna elhallgatni

egyébként ő is mondta már az első alkalommal, hogy ő ide kevés lesz, vszínű kell majd pszichiáter


de egyébként ez nem is volt kérdés számomra, hogy elmondom neki, félreértettetek valamit, a kérdésem az volt, hogy probléma-e, ha nem tudnak konzultálni

2020. jún. 13. 22:02
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
probléma, igen.
2020. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!