Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha nem látom az...

Mit csináljak ha nem látom az életnek értelmét?

Figyelt kérdés
Nekem még annyi se jött össze az életben, hogy elfogadjanak úgy ahogy vagyok, hiába vágytam volna rá. Sokszor sírok mikor rám törnek a rossz gondolatok. A rossz gondolatok alatt azt értem, hogy ilyenkor azt gondolom hogy én mennyire nem érek semmit az életben, hogy menyire kevés vagyok mihez és mindenkihez képest. Az eddigi kapcsolataim akár barátság, akár szerelem, mind kudarccal végződött, és persze én jöttem ki rosszul mindenből. Utálom látni hogy más emberek milyen boldogok, és hogy mennyire szeretve, elfogadva vannak. Volt már olyan hogy úgy előjött bennem az önutálat, annyira dühös voltam, hogy kimartam a lábamat.
2020. máj. 15. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a 6.5 sor tele van nyekergéssel, irigységgel, önsajnáltatással. Teljesen leszívta az energiámat, ahogy végigkínlódtam az irományod. Sürgősen kezdj magaddal valamit, ilyen mentalitással nem csoda, ha az emberek eldobnak. Én se akarnék egy irigy energiavámpírral megismerkedni. A pszichológus csodát tehet, ha hagyod.
2020. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem mindig voltam ilyen, de a sok kudarc miatt ilyen lettem.
2020. máj. 15. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerinted akiket boldognak látsz, nem csalódtak még? Nem volt kudarcuk? És látod, boldogok. Mert olyan a hozzáállásuk az élethez.
2020. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem fogom végig olvasni az önsajnálatod. Ha elestél, kelj is fel a földről. Azzal, hogy a földön fetrengsz önsajnálkozva, nem oldasz meg semmit. Mindenki elesik sokszor az életben, de tudni kell felállni, ha kell, segítséggel. A legtöbbet viszont te teheted magadért. A lényeg, hogy itt az ideje, hogy összeszedd magad, nem sajnálkozni kell, hanem látni a pozitív oldalt is.
2020. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
26%

Előbb nézz magadba, aztán ítélkezz. Lehet, észre sem veszed, de azért dobnak el az emberek, vagy azér nem fogadnak el, mert te negatív tényezőként jelentkezel náluk, és ezt nem bírják. Mindenkinek megvan a maga baja, rengeteg ember "szenved" abban, amiben te. Nekem se barátaim, se normális, szerető családom, a párom az egyetlen igaz pozitív kapcsolatom, amire nem hat ki az, hogy a másik kettő nincs. Ha bunkó lennék, azt mondanám, ha nem látod az Élet értelmét, hogy öld meg magad.

Hány éves vagy? Biztos mindent láttál már ahhoz, hogy ilyet gondolj, hogy nem kellesz senkinek, és nem fogadnak el? Mit jelent számodra az Élet értelme? Hogy legyenek barátaid, párod, mindenki fogadjon el és meglássák a jó tulajdonságaidat?

Hiába vágysz arra, hogy elfogadjanak és szeressenek, ez nem ennyin múlik. Fogadj el másokat, ne várd el, hogy csak téged vegyenek észre. Más emberek sem biztos, hogy olyan boldogok, mint gondolod. Keress egy hobbit, légy sokkal nyitottabb és hagyd, hogy megismerjenek az emberek. Keress csoportokat, ami a te érdeklődéseden alapszik és ne hangoztasd, hogy neked milyen rossz, akit érdekel, meghallgat és segíteni fog, de nem jó azonnal ilyenekkel kezdeni. Változtass a mentalitásodon, hidd el, meg fog látszani. Jó ötlet a pszichológus, de ha nincs lehetőséged járni hozzá, akkor igenis rendezd le magadban, mi a baj, és hogyan tudnád megváltoztatni. Az ember ítélkezik, igen, de mindig rajtad múlik, mit fognak gondolni rólad.

2020. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Ebben a kérdésben van egy pár jó válasz, ami esetleg segíthet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
85%

Nem kell semmit csinálnod, az életnek nincs értelme. Célja lehet, az pedig te választod ki magadnak. Úgy látom, az esetedben ez a társaslét.


De az írásod szerint ez nem megy, úgyhogy próbálj egyéni örömökre koncentrálni: olvass, nézz filmet, hallgass zenét, szagolj parfümöt, egyél finomat, játssz, maszturbálj.

2020. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!