Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni! Mit csináljak?

Meg akarok halni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon elegem van az életből! Egyszerűen csak meg akarok halni.. Mostmár két hónapja rosszul vagyok nem tudok aludni,enni,fáj a hasam(mintha késsel szurkálnának)fáj a fejem hányingerem van valamikor hányok is. Egész nap csak sírok a tanáraim állandóan azt mondják depressziós vagyok és hogy menjek el pszichológushoz....azzal fenyegették hogyha nem szólok anyának akkor ők fogank(akartam szólni de nem érdekli) Egy ideig nagyon féltem hogy szólni fognak még most is félek (csak mivel megvágtam magam emiatt még jobban féltem) de mostmár nem látszik annyira. De akkor is nem akarok tovább élni csak meg akarok halni de nagyon félek.... Nem tudom mit csináljak! Kérlek segítsetek!



2020. máj. 15. 18:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%

Akinek ilyen gondolatai vannak, az nem érti a világ működését.

Amikor megszülettél, egy csoda voltál. Aztán lett testvéred, már kisebb csoda voltál. Aztán óvoda, már csak 1 vagy a 20-ból. Aztán most középiskolában már csak 1 vagy az 1000-ből. Nem vagy érdekes, nem vagy különleges, csak egy ember vagy. Ezt meg kell értened. Azért vágod magad, mert nem figyelnek rád. Annak az ideje letelt, köpjél egyet s húzd ki magad, mert felnőtt lettél. Egy vagy a 7 milliárd emberből. Ezt meg kell értened, senki nem fog veled KÜLÖN foglalkozni, csak mert te TE vagy. Kezdj el élni, élvezni az életet, pasizni, mozizni, kirándulni, terveket szőni, jókat olvasni, kutyát sétáltatni, satöbbi. Nem állhat önsajnálatból az élet.

2020. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
Már nem is jártok suliba nem kell félni a tanáraidtól. Gondold végig mit csinalnál szívesen és indulj el. Amit most csinálsz annak az lesz a vége higy igen foglalkozni fognak veled de mindenki dilisnek néz majd, a pszichológusból hamar pszichiáter lesz aki felír majd jó kis legális drogokat és egy életre hazavágják a jövődet. Nem lenne jobb elgondolkozni a bágyaidon és megpróbálni megvalósítani őket? Meghalni barmikor lehet. Nem ráéraz vele? Addig is adj egy esélyt az életednek. Mert megérdemled. Legalább te ne bántsd magad! Az életet hidd el senki nem éli túl :) még te sem. Nem kell félni mindenki szenved az élettől ki így ki úgy. Csak az ízw más. A tiéd lehet eper az enyém vanília. No para. :)
2020. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
38%

"Meg akarok halni! Mit csináljak?"


Nem kell csinalnod semmit, csak szep nyugodtan megvarni amig majd eljon az ido es a kaszas bekopogtat az ajton.


Biztosan be fog kovetkezni, azt hiszem lattam a nevedet a listan.

2020. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha szólsz anyukádnak, de nem foglalkozik veled, akkor menj el nyugodtan simán a háziorvosodhoz, és mondd el neki ezeket a dolgokat. Amint kiderül, hogy nincs szervi bajod, tudni fogja, hogy pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell-e irányítania. Ne félj, nem lesz semmi, csak egy beszélgetés. Nem vagy bolond, és a szakemberek tudni fogják, hogy mit kell tenni, és nem fognak hülyének nézni, ha ettől aggódsz. Ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudsz megbirkózni a problémáiddal, akkor segítséget kell kérned. Nincs mitől félni.
2020. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%

Azt nem fogom soha megérteni, miért ugatnak bele vadidegen emberek más emberek életébe. Furcsa világban élünk, ahol állatokat elaltattathatunk, ahol megfogant magzatot kikapartathatunk, ahol a lassan már a vécépucoláshoz is OKJ-s iskola kell, de a gyerekcsinálás és a gyereknevelés még mindig szabályozatlanul történik.


Mindenkinek joga van a halálhoz. [link]


De jelenleg Magyarországon még a haldoklónak sem adják meg a lehetőséget, könyörögnie kell meg lefizetnie a személyzetet, hogy véletlenül megszaladjon az infúzióban a gyógyszer. Mindezt azért, hogy nehogy 1000-ből 1 esetben a budai villáért eltegye az amúgy is haldokló nagyit a rokonság, így 2 évvel korábban jutva ahhoz az örökséghez, amihez amúgy is hozzájutna. És cserébe szenvedjen hónapokig, néha évekig a maradék 999 ember, akinek se kutyája, se macskája, se vagyona.


Aki pedig azt hiszi, hogy csak öregen és fizikai fájdalommal élve lehet szenvedni az nem tapasztalt még igazán meg lelki fájdalmat. Az agy sem tesz különbséget a kettő között.


Van, akinek nem való az élet és mindenkinek, a többségi társadalomnak is az lenne a jó, ha lenne valami kerete, ahol méltósággal távozhatnának.


Komoly érvekkel senki nem tudta még alátámasztani, hogy miért nem dönthet egy felnőtt ember a saját sorsáról, miért kell illegális és sötét útra lépnie akkor, ha szeretne kilépni az életből. Tényleg mint a poklos viccben, hogy ha valamelyik ki akar menni az üstből a többiek visszahúzzák.


Azzal miért nem foglalkozik senki, amikor valaki a lassú és legális öngyilkossági módszereket választja? Mert azt nem tekintjük annak? Dohányzunk, iszogatunk? Esszük a rákkeltő élelmiszereket? Elhízunk? Nem mozgunk? Alszunk a penészes, szénmonoxidot szivárogtató kéményes házban?

2020. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Elég sokan írtatok dolgokat csak hogy tisztázzam... nem, nem az a bajom hogy nem foglalkoznak velem! Sőt jobban örülök ha egyedül lehetek! és most ahogy látom azt hiszitek csak hiszti én is sokkal jobban örülnék ha nem lenne ez!de nem tudom megoldani! csak segítséget szerettem vola....
2020. máj. 15. 18:45
 7/24 anonim ***** válasza:
2020. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18%
Addig is amig sikerul meghalnod, mondjuk csinalhatnal valami ertelmeset es hasznosat a kozosseg erdekebe, menj el az egeszsegugybe dolgozni. Ha elkapod a covidet talan meghalsz, addig is segithetnel azoknak, akik nem szeretnenek elbucsuzni az elettol. Ki tudja ha latod masok szenvedeset, talan te is meggondolod magad. Ki tudja?
2020. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

4-es válaszoló vagyok. Én egyáltalán nem nevezem hisztinek, amit leírtál, és eléggé el vagyok keseredve, hogy valakik annak gondolják. Én csak annyit írtam, hogy HA anyukád nem segít téged abban, hogy elmenj pszichológushoz, akkor menj el orvoshoz. (Mondjuk ebben a járvány-időszakban nem a legszerencsésebb.)

Abban igaza van az ötös válaszolónak, hogy mindenkinek joga van meghalni, hiszen az élet jog, nem kötelesség, de úgy veszem ki a szavaidból, hogy ez inkább egy segélykiáltás volt, mintsem elhatározás. Hiszen te is írtad, segítséget szeretnél. (Gondolom, nem a halálnem kiválasztásában.)

2020. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
a négyesnek nagyon köszönöm nem is rád gondoltam sőt köszönöm hogy ötletet tippet adtál! de ez nállam nem járható út...
2020. máj. 15. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!