Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le magamban az...

Hogyan győzzem le magamban az öngyilkosság gondolatát?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy főiskolai képzést, ahol záróvizsgáig jutottam el. Rengeteg munkám benne van vizsgák, éjszakák, gyakorlások, koránkelések, szakdolgozat, szigorlatok, sorolhatnám. Ez egy olyan szak, ahol tényleg nagyon keményen veszik a dolgokat! Abszolút nem büfé szak, ráadásul nem elég csak szóban teljesíteni. Sajnos úgy érzem hiába küzdök, nincs meg a lényeg! Ezzel álmodok napi szinten, és ezen kívül nincs semmi más az életemben, hiszen erre tettem fel mindent! Ha megint nem sikerül nem tudom mitévő legyek, már így is mindenki lenéz engem emiatt! Nem akarok egy gyárban, vagy segédmunkásként dolgozni, nem azért tanultam ennyit! Nem büdös nekem a munka sőt, de nem ezért hajtottam ennyit, hogy esetleg valami befásult csoportvezető ugráltasson engem, akinek jó esetben van egy érettségije! Én már keresztül mentem ezen egyszer, már elegem van ebből hogy mindig készülök, beleadok mindent egy csomó mindent rááldozok, időt, energiát, és nincs eredménye! Senki nem is segít nekem elindulni legalább ezen a pályán, hogy több gyakorlatom legyen benne! Mások már régen elvégezték és semmivel, semmivel nem voltak tőlem okosabbak! Ez jár mindig a fejemben, elmegyek ismét vizsgázni ha megint nem sikerül lehet öngyilkos leszek! De az biztos hogy én nem fogok alja munkát végezni senkinek! Én tettem azért, nem is keveset hogy ne kelljen megint, mint régebben annyit szenvedni a pénzért! Sajnos rossz gondolataim vannak, hogy kinyírok másokat is ha nem sikerül, vagy egyszerűen csak kiugrok az ablakon.. nincs értelme így az életemnek! Nincs senkim, barátnőm sincs, egyedül élek, alig beszélek valakivel, családom sincs csak egy volt nevelőszülőm, akivel néha beszélek, anyagilag sem vagyok most rendben! Ha sikerülne ez a záróvizsgám valamelyest megnyugodnék, hogy nem volt hiába minden.

2020. máj. 16. 04:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Azert nem kell ennyire veresen komolyan venni. Ilyen vegzettseg nelkul is lehet nagyon szuper munkat talalni.
2020. máj. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy. Hidd el, az, hogy milyen a végzettséged, az életed nagyon kicsike része lesz később. Próbálj meditálni, valamilyen számodra alkalmas módon nyugtatni magad, lehet, hogy a görcsösség okozza a sikertelenséget.


Bár nem úgy látszik, de minden ember küzd. Ezt sose feledd, ne gondold azt, hogy más boldogabb, sikeresebb, mert az általában a látszat. Kevés olyan ember létezik, akinek minden téren minden klappol. Kifelé mutatják a tökéletességet csak, ezért soha ne másokhoz mérd magad!

2020. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze lehet munkát találni meg lehet élni, de mit rr
2020. máj. 16. 16:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Fene megeszi ezt a szerencsétlen billentyűzetet! Szóval mit ér mindez ha nem vagy boldog. Ha nem tudsz kiteljesedni abban a munkában, amihez a legtöbb is ismereted fűződik. Ha kárba vész minden akkor minek tepertem annyira.. attól tartok ha nem sikerül hülyeséget csinálok!
2020. máj. 16. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne csinálj hülyeséget!

Milyen vizsga ez?

2020. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!