Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért esik nehezemre koncentrá...

Miért esik nehezemre koncentrálni, ha mások társaságában vagyok?

Figyelt kérdés

Akárhányszor emberek közt vagyok, és valakivel beszélnem kell, olyan érzés fog el, mintha nem lennék képes koherensen gondolkodni és válaszolni. Nem tudok teljesen a saját gondolataimra koncentrálni, és gyakran a megfelelő szavak se jutnak az eszembe.

Kisebb koromban nem volt ezzel gond; csak az utóbbi pár évben kezdett feltűnni. Voltam a problémával szakembernél is, aki szorongásoldót írt fel. Ez csökkentette is a problémából adódó szorongást, azonban magán a problémán nem segített.

Mi állhat a háttérben? A válaszokat előre is köszönöm.



2020. máj. 16. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez a probléma. Elvileg szociális fóbia okozza, önismerettel, önbizalom növelésével lehet rajta túljutni. Kisebb vagy nagyobb trauma miatt alakult ki, ami lehet nem is tudatosult. Szerintem nem olyan rossz ötlet a szorongásoldó, csak az is kell mellé, hogy próbálgasd magad különböző szituációkban, edződj szépen fokozatosan, majd ahogy rájössz az értékeidre és lesz nagyobb önbizalmad, akkor már vígan elhagyhatod a gyógyszert, remélem csak valami gyógynövényalapút írt fel az orvos. Druggolok! :)
2020. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, drukkolok! :)
2020. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!