Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham lenne?

Ez pánikroham lenne?

Figyelt kérdés

Két napja éjjel elalvás előtt hirtelen felültem, nagyon belemerültem a gondolataimba és egyszer csak azt vettem észre, hogy nem kapok levegőt, amin persze elkezdtem pánikolni, de az egész nem tartott sokáig mert nagyon fáradt voltam, így viszonylag hamar lenyugodtam és elaludtam utána. Múlt éjjel viszont nem voltam álmos (ha már álmosodtam, akkor a légszomj teljesen felkeltett), és több órán át szenvedtem ugyanazoktól a tünetektől, végül csak az nyugtatott le, hogy zenét hallgattam és relaxációs technikákat vetettem be, de így is sokáig szenvedtem. Mert ment ki ez a roham szerűség a fejemből, folyamatosan visszaterelődtek rá a gondolataim, hogy mi lehet ez és miért jelentkezett most, ilyenkor pedig megismétlődött az egész, nem kaptam levegőt, a szívem ezerrel vert, teljes halálfélelem fogott el, és menekülni akartam, csak az járt a fejemben hogy friss levegő kell vagy megfulladok.

Mostanában nagyon sok stressz ér munkahelyen és magánéletben is, lehetséges hogy ez valami átmeneti állapot? Régen is stresszelő és szorongó típus voltam, de ehhez hasonlót még soha nem tapasztaltam, és félek hogy meg fog ismétlődni, nem tudom mit tehetnék, hogy végleg elmúljon.



2020. máj. 17. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Férfi? Nő?


Munkahely váltási lehetőséget nem látsz magad előtt? Kapcsolati hálód - ismerősök/barátok, esetleg szülők/testvérek/unokatestvérek - milyen szoros? Mennyire számíthatsz rájuk szükség esetén?


Magánéletben (párkapcsolat) mi a gondok fő forrása? Orvosolhatónak látod az esetlegesen elromlott kommunikációt kettőtök között?

2020. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez pánikroham. Igazából ez nagyon sok embernek máshogy jön elő, de az állandó tünete a jellegzetes légszomj és a pánik. Nekem rendszeresen volt tőle hasmenésem is és hánytam is még légszomj meg pánikolás mellett, illetve rázott a hideg és vert a víz egyszerre. Azt hittem meg fogok halni. De poén volt, mert amíg a wc-n voltam elmúlt a hányingerem, és amikor vissza akartam menni a szobába rámjött. Így visszagondolva nevetek rajta. És így ingáztam jó sokáig, és mindig csak akkor jött az inger, ha elhagytam a wc-t. Aznap ott is aludtam.

A pánikroham sunyi, és jellemzően akkor jön elő a legtöbbször, ha már nyugalmi állapotban vagy. Anno olvastam jó praktikákat arra, hogy ilyenkor hogy lehet lenyugtatni magad, de már sajnos nem emlékszem, hogy mik voltak azok, mert nekem már hála az égnek 2 éve nem jelentkezett pánikroham, vagyis, inkább úgy mondom, hogy elkezdődött valami, de erősen koncentráltam és elhessegettem, szóval nem volt olyan rendes, kiteljesedős hasmenéses hányingeres pánikrohamom.

Ha gondolod, járj utána google-ön, ott van rengeteg praktika, ami beválik. De megynyugtatlak, nem fog veled semmi rossz történni ilyenkor, ezt a te agyad generálja. A pánikroham legyőzésének egy titka van: még az elején meg kell állítani, nem szabad megvárni, hogy ekhatalmasodjon rajtad! Nem fogsz meghalni, nem fogsz megfulladni, semmi nem lesz veled, ez csak egy aprócska pánikroham, amit te irányítasz. Ha előjön újra, már az elején csinálj olyan dolgokat, amiktől megnyugszol, vagy tisztítsd ki a fejed, és gondolj arra, hogy ezt csak te csinálod magadnak, és nem lesz semmi baj. Lélegezz egyenletesen, próbáld megtalálni a "lelki békét". Az az egésznek a lényege, hogy erősen kell koncentrálni, és nem szabad hagyni, hogy föléd kerekedjen. Ha nem kapsz rendesen levegőt ne pánikolj be. Ez csak egy kis légszomj, ne zihálj, vedd normálisan a levegőt. Az nem biztos, hogy el fog múlni, de pár órával vagy másnap már jobb lesz, nem fogsz megfulladni. Az a levegő hidd el, bőven elég ahhoz, hogy életben maradj. Ne pánikolj.


Remélem mihamarabb jobban leszel! Szorítok!

2020. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit fűznék hozzá az előző üzenetemhez, hogy pánikrohama nagyon sok embernek van ezen a világon. Van, akinek rendszeres, és minden alkalommal el kell hessegetnie, és van, akinek csak egy pár alkalom, aztán évekig nem lesz. De jellemzően szinte minden embernek van legalább egyszer az életében egy, még akkor is, ha nem tudja, hogy az az volt. Szóval Nem kell aggódnod, bármi is lesz nálad, (bár szerintem neked nem lesz olyan sokszor, max még egyszer-kétszer) rendben leszel. Még ha a legrosszabb esetet is tekintjük, hogy rendszeres lesz, akkor is lehet teljes életet élni és nem fog zavarni, ha megtanulod hogy kerekedj felül rajta és megelőzöd. Akkor már lesz, hogy észre se veszed, hogy elő akart bújni. Viszont, én azt javasolnám, hogyha látványosan megsokszorozódnak a pánikrohamjaid, akkor próbáld meg az életben lecsökkenteni vagy megszüntetni a stresszforrásokat, és próbáld meg magad a lehető legkisebb stressznek kitenni. Legkritikusabb esetben érdemes felkeresned egy szakembert majd ebben az esetben, de semmiféleképp ne szedj gyógyszereket erre!
2020. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Fiatal nő vagyok, a munkahelyet nemrég kezdtem, lehet az is a probléma, hogy még nem szoktam meg. Családtagokkal és a barátaimmal teljesen jó a kapcsolatom, szerencsére mindig számíthatok rájuk. Párkapcsolati téren már semmi nem orvosolható, nemrég szakítottunk, amit nem bánok mert jobb ez így, de még nem sikerült teljesen feldolgoznom.


#2 Köszönöm, sokat segítettél!:) Utána fogok olvasni ezeknek a praktikáknak, meg talán a legfontosabb hogy tényleg tudatosítsam magamban, hogy nem fog semmi rossz történni, csak az agyam szórakozik velem, le tudom győzni ezt az állapotot. Örülök hogy te már magad mögött tudhatod ezt az egészet, remélem nekem is sikerülni fog, mindenképp küzdeni fogok azért, hogy nyugodt maradjak és legyűrjem ezt.

2020. máj. 17. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!