Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A panikroham altal erzett...

A panikroham altal erzett felelem mibol fakad?

Figyelt kérdés
Elkerulhetetlen a melyrol jovo felelem, tehat resze a paniknak, vagy ezt lehet tudatosan iranyitani? Azert jelentkezik a felelem, mert megijedek a testi tuneteimtol vagy amugy is ereznem a felelmet, barhogyan allok hozza?
2020. máj. 18. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés. Az adrenalin okozza, és mert pánik alatt az agy amygdala része van izgalomban. És igen, az amygdala felelős a félelem érzésért. De különbséget kell tenni a félelem és a szorongás között. A félelemnek konkrét tárgya van, pl félek a cápáktól. Ha nincs konkrét ok, az inkább szorongás.

Szorgalmas gyakorlással meg lehet tanulni pánik közben is nyugodtnak maradni. Fizikailag ekkor is érezni fogod a félelmet, izgalmat, idegességet, de lelkileg nyugodtnak lehet maradni.

Én sokat gyakoroltam, most már jól megy. Kb olyan, mintha meginnék húzóra öt kávét. Jön a szívdobogás, gyomorideg, nyugtalanság, stb, de mentálisan tök nyugodt maradok. Nem kapkodok, nem esek kétségbe, lábon kihordom.

2020. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb pánikrohamos attól fél hogy pánikol/fog és nem tudja leállítani magát, röviden. Velem is ez szokott lenni ha rámjön, eddig nekem csak az segített ha a doromboló macskámra gondolok :)
2020. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


#1

Probalok nyugodt maradni, de erzem, hogy nem oszinte. Erzem, hogy csak azert tettetem, hogy lelkileg nyugodt vagyok, mert ezzel talan "atverem a panikot es hamarabb odebb all". De kozben meg felek a paniktol. Hogyan lehet elerni azt, hogy ne foglalkozzak vele mentalisan? Vagy majd szepen lassan elkopik ez az erzes, megszokom?


#2

Nekem nyuszim van, o sajnos nem tud dorombolni, pedig neha jol esne. :D

2020. máj. 18. 14:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondold végig , hogy mi az ami megnyugtatna. Zene , ismerős hanga ,illat , egy emlék főleg , nyelvtörők, mese. Főleg olyanok amik a kedvencek között vannak.
2020. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!