Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magamnak generalom a panikroha...

Magamnak generalom a panikrohamot?

Figyelt kérdés
Ha nem figyelnek a testi tunetekre, akkor lehet nem ijednek meg es nem lennek rosszul? Vagy a felelem igy is ugy is jelen van a szorongas, panik kozben?
2020. máj. 18. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember a pánikroham alatt akarva-akaratlanul elkezd hiperventillálni, ami fokozza a pánikot pl. Egyszer így sikerült kiájulnom, de nem történt semmi baj.

Nagyon sokszor megesik velem hogy saját magamat "pánikoltatom be". Ha van egy apró, banális tünetem akkor utánanézek hogy mi okozhatja, csak sajnos ez úgy működik hogy a keresési találatok között már a legelső valami nagyon súlyos betegséget ír le nekem.

Egyszer volt olyan hogy aránylag rövid időn belül tele lettem csalánkiütésekkel, rettenetesen viszketett is, fel volt dagadva. Ez volt az első alkalom, én pedig gyorsan utánanéztem hogy mi okozhatja. Természetesen a cikkek között az anaflaxia szó is szerepelt, én pedig tudat alatt bemeséltem magamnak hogy biztosan nekem is az van.

Nem lett semmi bajom, és azóta tudom hogy allergiás vagyok, főleg nyáron szokott kijönni.

Szedek rá gyógyszert, ami 100%-osan hat, de ennek ellenére is a pánikrohamaim alatt visszatérő dolog a fulladás érzése és a nehézlégzés.

Nincsenek konkrét szervi panaszaim, nincsen allergiás reakcióm de a roham alatt én ténylegesen úgy érzékelem mintha lenne. A legtöbb esetben ezek csak pszichoszomatikus tünetek, tehát szervi megbetegedés nem áll mögötte.

Na, azóta nem keresek utána semminek, ha nagyon égető a probléma akkor orvoshoz fordulok vele. Tudom hogy rettenetesen nehéz a pánikroham alatt nem magadra figyelni. Próbálj meg mély lélegzeteket venni, minden rendben van :)

Ha súlyosak a rohamaid akkor mindenképp beszélj az orvosoddal. Attól függetlenül hogy csak pszichoszomatikus tünetekről van szó a roham még ugyanolyan félelmetes tud lenni :/

2020. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!