Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet szokni a vért?

Meg lehet szokni a vért?

Figyelt kérdés

Kiskoromban ismeretterjesztő csatornák adásain nőttem föl, elég naturalisztikus volt a megjelenítés, de nem zavart a vér. A családom vidékről származik, láttam csirkevágást, állatok feldolgozását, de nem zavart az sem. Mostanában viszont észrevettem magamon, hogy rosszul leszek a vértől. Nem félelmet érzek, hanem szédelegni kezdek, elgyengül a térdem, káprázik a szemem, felkavaradik a gyomrom és hasonlók. Leginkább ha valaki az ujját vágja el. Eleinte azt hittem, hogy csak éppen rossz napom volt és ezért reagáltam így, de már nem először történt meg. A tűvel nincs bajom.


Hogy tudom ezt kiküszöbölni? Fontos lenne, mert egészségügyben szeretnék továbbtanulni, eddig pedig fogalmam sem volt, hogy így reagál a testem.



2020. máj. 18. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyanítom,hogy nem. De eüben ha pl.nővér leszel,sok olyan osztály van,ahol nincs sok vér. Vérvétel nyilván mindenhol van,de hidd el,más az ha te szúrsz. A lényeg,ne menj sebészet/ortopédia/belgyógy/hematológia irányba. De mehetsz gyógytornásznak, ott kb.semmi vér nincs. :)
2020. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Egészségügyben akarok dolgozni, de sokáig nem bírtam a vért. Rettegtem a tűtől. Attól féltem emiatt nem leszek alkalmas. Még most is kicsit de azért már sokkal jobb. Szerintem ki lehet nőni. Csak sok időre van szükség. Ha ezelőtt nem voltál ilyen nem lehet hogy történt valami?
2020. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!