Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet komplex PTSD?

Ez lehet komplex PTSD?

Figyelt kérdés

Stressz majd megnyugvás, aztán megint stressz majd megnyugvás stb. Ez a váltakozás megy az életem egyik területén lassan egy éve, heti vagy napi váltással. Eddig csak annyi volt, hogy az említett rendszerességgel bestresszeltem majd lenyugodtam.

Most viszont ez most odáig jutott, hogy ha bármi info van az adott területről, teljesen bekattanok: rettenetesen felhúzom magam és azt se tudom mit csinálok (nem törtem meg zúztam még eddig bár nagyon közel voltam hozzá, értsd: automatikusan cselekszem dolgokat rakok ide-oda de közben azt se tudom mit csinálok). Volt többször is olyan, hogy az info hatására jött a depi, feküdtem az ágyban félálomban, fél napig nem ettem, nem ittam, alig bírtam felkelni, hogy végre egyek valamit. Volt olyan, hogy az említett kettő egymást követte.

Az info általában rossz hír szokott lenni, ami még jobban stresszel. De már odáig eljutottam, hogy nem is feltétlenül kell rossz hírnek lennie, lehet olyan is ami engem személy szerint nem érint, akkor is beindul a fenti dolog. Vagy bármi olyantól, ami csak eszembe juttatja (pl sima beszélgetés során családtag rákérdez).


Ez PTSD? Vagy micsoda?

Félreértés ne essék, nagyon gondolkodok azon, hogy pszichológushoz megyek, tehát nem innen várom a megváltást, csak valami irányt szeretnék kapni, hogy mégis mi lehet ennek a magyarázata?



2020. máj. 18. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bipolaris zavar. De igazabol, ha mindig ez az "info" valtja ki, akkor valoszinubb valamifele szorongasos korkep.
2020. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Komplex poszttraumas szindroma. Ha nagyfoku stressz eri az embert, pl. baleset, katonaknal haborus bevetes, az ki tudja valtani a stresszt, es kesobb is aktivalodhat ha valami felidezi az emleket. Tehat egyszeri alkalom. A komplex poszttraumas szindroma mar tobbszori, altalaban bantalmazott gyerekek szenvednek tole. Emlekbetoresek, hypervigilancia - allando keszenlet, szorongas, benito erzesek. Kivalthatja egy illat, egy zene, egy kep, gyakorlatilag barmi. Ilyenkor az ember nem kepes sajat magaval kapcsolodni a jelenben, ugy erzi, nincs biztonsagban, visszakerul abba a helyzetbe, amikor a bantalmazasok tortentek. Ezek lehetnek szobeli, erzelmi, fizikai, szexualis abuzusok. Problema, hogy az agy szerkezete megvaltozott, bizonyos teruletek ezert maskepp mukodnek. Egyedul szinte lehetetlen lekuzdeni, megfeleloen jo szakember es evek kitarto munkaja szukseges ahhoz, hogy a helyen tudd kezelni es ugy-ahogy kordaban tudd tartani, mert teljesen sajnos soha nem fog elmulni, ezzel meg kell tanulni egyutt elni. A neten es a youtube-on is talalsz tartalmakat a temaban.
2020. máj. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!