Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megbénít a szorongás, és már...

Megbénít a szorongás, és már mindent próbáltam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Borzalmasan rosszul érzem magam, minden percemet tönkreteszi ez az érzés. Minden egyes szép pillanatban érzem, ahogy a tarkómon kúszik lassan fel és ellepi az elmémet. Folyamatosan fűlzúgást érzek, olyan mintha egy oceán fenekén lévő szűk alagútban léteznék. Minden szürke és lassú, és torz és szomorú és mintha az agyamfeszítené a koponyám falát és kivülről pedig szorítana a nyomás.


Nagyon nehezen élem meg a mindennapokat, mindig félek, hogy nem felelek meg a munkahelyen, a párkapcsolatban, a szüleimnek vagy akárkinek. Órákat ülök a zuhany alatt, váltogatva a forró és jéghideg vizet csak azért, hogy ne érezzek semmitse. Csak el akarok rejtőzni, bújni, rohanni, sehol se lenni és semmitse érezni csak végre békét és nyugalmat, és megnyugvást, de sose sehogysesikerül soha hiába.


Mindenki azt mondja, mindenem megvan, miért nem élek és élvezem, de nincs meg mindenem, valami hiányzik és nem tudom mi, és úgy érzem soha nem is fogom tudni, és irigylem azokat akik boldogok, hiába nincs semmilyük mégis mindenük megvan mert nem számít a pénz, a jó munka semmise számít csak az, hogy önmagunkal rendben legyünk és ismerjük magunkat és elfogadjuk az élet folyását, de ez a legnehezebb, megszabadulni az akarástól a törtetéstől az állandó szenvedéstől.


Nagyon szeretnék végre jól lenni. Valaki tud tanácsot adni?



2020. máj. 19. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy nagyon-nagyon jó terapeutát kellene keresni. És hagymahéjszerűen lebontani a rétegeket. Egészen a probléma gyökeréig.


Egyedül ezt sajnos nem fogod tudni megoldani. Csak segítséggel. Hosszú lesz és keserves. De megéri :-)

2020. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad mi az a minden amit megpróbáltál. De egyetértek az előttem szólóval, kell egy jó pszichoterápia, az rendbe tesz, de türelem, kitartás kell hozzá.
2020. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jártam már pszichológushoz, és csak rosszabb lett. Olyanokat csinált, hogy az ajtaja előtt várva kaptam tőle az SMS-t hogy elmarad a találkozás. Nem bízom bennük, mindegyik elkér 10-12 ezer forintot és mi van, ha hasonlóval találkozom mint az első.


Próbáltam sportolni, elvonni a figyelmemet, meditálni, magammal foglalkozni, de sose használ semmise. Amikor a barátnőmmel vagyok, akkor érzem jól magam, de az se fog örökké tartani, tudom, mert ilyen vagyok.

2020. máj. 19. 11:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy tűnik, az átlagnál érzékenyebb vagy. Nincs ezzel probléma, vagyunk így ezzel páran :-)


Attól még nem dőlt össze a világ, hogy kaptál egy sms-t. Ez nem azt jelenti, hogy veled valami baja lenne, hanem hogy közbejött neki valami.


Ez a "sose használ semmi se", "az se fog örökké tartani", "nem bízom benne" utal arra, hogy segítségre van szükséged.


Édesanyáddal milyen a kapcsolatod?

2020. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, túlérzékeny vagy és ezenfelül bizalmatlan és önbizalomhiányos. Az a baj, hogy ha nem fogod fel, nem érted meg, hogy szükséged van szakember segítségére nagyon nehéz és szomorú élet vár rád, mert ezt egyedül nem fogod legyőzni. Én is túlérzékeny és önbizalomhiányos voltam, nagyon sokat segített a terápia. Én pszichiáterhez jártam, nagyobb tudásúaknak gondolom őket.
2020. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam hónapokig állt fenn talán nem ilyen fokú, de nyomasztó és folyamatos szorongás. Végül valahogy rájöttem, mi lehet a baj, elkezdtem nagy dózisban B-vitamint szedni, és teljesen megszünt! Ugyanez igaz lehet D-vitamin hiány esetén is. A test ilyen hiányállapotra szorongással válaszol. Nem azt mondom, hogy minden szorongás hátterében ez áll, de fordítva biztosan igaz: az ilyen hiányállapotok okozhatnak, nálam okoztak is, folyamatos erős szorongást. Mielőtt mindenféle pirulát rádsóznak, először a hiányállapotaidat kell felderíteni, van esély, hogy már önmagában ez javulást hoz.
2020. máj. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!