Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Koncentrációs zavart hogyan...

Koncentrációs zavart hogyan lehet kezelni - gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Volt egy másfél- két éves periódus, amikornagyon sokat dolgoztam (rendszeressé vált, hogy akár reggel 6-tól éjszakába menően, még hétvégén is). Egy idő után nem vettem észre az orrom előtt lévő dolgokat (szó szerint, pl. előttem volt az asztalon egy csokor virág a páromtól, én meg elmentem mellette, mintha ott sem lenne) Kis híján ráment a házasságunk, de a férjem kitartott mellettem, ő rántott vissza, amikor már nagyon beborultam. Ebben az időszakban rengetegszer volt migrénem, autogén tréningre is jártam stb. Elkezdtem sportolni is.

Ezt a munkát ott hagytam, utána rendeződtek is a dolgaim, egy ideig.

Az utóbbi fél évben viszont megint egyre többször azt vettem észre magamon, hogy nem veszek észre, látok meg dolgokat, hiába vannak az orrom előtt, hallom, hogy beszélnek hozzám, de nem értem, vagy egyszerűen csak nem tudok reagálni, mintha teljesen üres lennék, vagy ha reagálok is, az inkább amolyan "szociális elvárásoknak megfelelő" reakció. Nem a saját érzésem, nem a saját gondolatom.

Elfelejtek folyamatosan dolgokat. A napi teendőket is már listára kell írnom. Ha valamibe belekezdek, és hozzám szól valaki, vagy megcsörren a telefon, vagy csak eszembe jut valami, amit később meg kellene néznem, csinálnom, kiesik, hogy addig mit csináltam, vagy hol tartottam.

Nagyon idegesít, és biztos vagyok benne, hogy a környezetemet is. Nem tudom mit csináljak.



2020. máj. 19. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan ez van velem is, nem tudom mit lehetne tenni :/ sportolok, próbálok legalább nyolc órát aludni, rendesen enni, de olyan mintha nem lenne memoriam...
2020. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kérdező? Kiderült mi okozza?
dec. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!