Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségre...

Milyen mentális betegségre utalhat ez?

Figyelt kérdés

Elég nehéz megfogalmazni, most is egy kisebb rohamom van, ezért is érzem, hogy muszáj tennem valamit, a segélyhívókban nem bízom.

Szóval, a kenyszerbetegseg, a szorongás es a depresszió biztosan jelen vannak, ezen kívül, ha bármivel kapcsolatban döntést kell hoznom, egyrészt képtelen vagyok ra, másrészt egy perc leforgása alatt képes vagyok 50x meggondolni magam. Amivel kapcsolatban az egyik perben azt gondoltam, hogy ez a helyes, a másikban úgy érzem, hogy ez s legnagyobb hülyeség es ez váltakozik van, hogy napi 100x. Közben jönnek a pszichoszomatikus tünetetek, nehéz légzés, heves szívverés, migrén, elnehezult mellkas, szinte ajulas közeli állapot. Ha úgy érzem végre biztos vagyok valamiben, csak annyi kell, hogy valaki azt mondja, szerinte ez nem jo es en máris úgy gondolom, ahogy o mondta. Most egy utazással kapcsolatban vagyok így, ez elmúlt egy hónapban meggyőztem magam, hogy jo döntés volt nem elmenni a járvány miatt, fel órája egy ismerősöm csak annyit írt, hogy az ő egyik ismerőse elment arra az útra, most itt vagyok es remegek, kalapal a szivem es fel akar robbanni a fejem, gyomorgorcsom van, 2 xanax sem segít, csak ez az egy mondat kellett, hogy meggyuloljem magam, amiért en nem mentem... munka miatt mentem volna. Tudom, hogy ez egy kívülállónak nem hangzik súlyosan, de en naponta többször kapok idegrohamot es sirogorcsot ilyen dolgok miatt es teljes mértékben döntésképtelen vagyok, annyira tulgondolok mindig mindent, hogy mar képtelen vagyok racionálisan gondolkodni. Pszichológushoz mar régóta menni akarok, próbáltam hívni egy párat, de meg mindig nem veszi fel egyik sem...


2020. máj. 19. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is jó döntés volt nem elutazni!!! A másik, hogy jó döntés szakembert keresni. Tehát jó úton haladsz:-)
2020. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez szorongas es panikroham.
2020. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Addig hívj pszichológust, amíg fel nem veszi! Én két éve vagy 10x próbáltam elérni egyet, végül mást kerestem. Ha nem őt, akkor másikat próbálj. Írj e-mailt, hátha jobban válaszolnak rá. Esetleg online pszichológus...Sok sikert!
2020. máj. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!