Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom?Mit tehetnék?

ASegélyember kérdése:

Mi a bajom?Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Volt öngyilkossagi kíserletem, majd összejöttem valakivel. Meg egy darabig jártam iskolalelkeszhez ezek után aki azt mondta hogy ne várjam egyetlen embertől a boldogsagot, ne csak ő legyen az örömforrásom de nem hallgattam ra, mondvan mi örökké együtt leszünk. Az elejen minden oke volt, a neha előjövő szomoru gondolatokat elnyomta a rozsaszin köd, majd később vissza visszatert aztán amikor kezdtem baratkozgatni eltűnt, nem is ertettem hogy tehettem ilyet. Na szoval szakitottunk pár hónapja es miota kiderült hogy a hülye oktatasi rendszer miatt valoszinűleg meghuznak ugy érzem, hogy ha nem sikerül a potvizsga akkor nekem vegem főleg azert mert nem lennek kepes az erettségi kapujában megbotlani, úgymond. Van hogy boldog leszek egy jo ötlet miatt majd rájövök hogy nem is olyan jo ötlet es megint jönnek a rossz gondolatok, hogy szerencsétlen vagyok, nem vagyok jo semmire, megbuktam minden téren.

2020. máj. 19. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Az öngyilkosság nem megoldás! Főleg, ha hiszel a földi életen túli világban. Az egy visszafordíthatatlan tett, ha teszik, bűn. Nem oldódna meg a boldogtalanságod.

Ne szégyelld, és keress egy pszichológust! Akarj élni!!! Annyi más örömforrás van az emberi kapcsolatokon kívül is!!! Sok sikert!

2020. máj. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem segitség. Mikor bent voltam pszichiátrián akkor se csináltak velem semmit, max annyit ertek el hogy amíg bent voltam se tudtam megtenni. A teszteknek se láttam sok értelmét.
2020. máj. 20. 09:01
 3/6 anonim válasza:
100%
Kérlek ne tegyél ilyet. Most nehéz igen meg kell keresned a boldogságod forrását. De az öngyilkosság nem megoldás. Később nem ez lesz és a jövőben nagyon boldog lehetnél. Csak keresd meg mi tesz boldoggá barátkozz és kérj segítséget.
2020. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vannak beszámolok miszerint a halál után is jó, van róla könyv is.
2020. máj. 20. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ki tud valamit a halál utáni életről? Csak az tud valamit, aki visszajött onnan, olyan pedig nincs ( bár az én hitem szerint Jézus igen, de ez direkt nem akarom rád erőltetni), és hiteles könyvet se írhatott. Ne higgy az ilyeneknek!

Én 16-18 éves korom körül állandóan a metro elé akartam vetni magam. De valahogy sose tettem, biztos az Úr őrzött meg ettől! A gyerekkorom miatt most se vagyok teljesen egészséges, de már így 40 felé sok-sok örömöt megtapasztaltam.

2020. máj. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a barátnőm is öngyilkossági kísérletet követett el ( kiugrott a 2. ról) de szerencsére nem lett olyan súlyos baja. gondolj bele, hogy ha te öngyilkos leszel attól hány embernek lesz szarab: barátaid, szüleid, rokonaid, tesód/tesóid. nem csak egy kapcsolattól boldog az ember. találj más örömforrást! hajrá!❤
2020. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!