Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet írni valahova azoknak...

Ki lehet írni valahova azoknak a terapeutáknak a nevét, akik ártanak vagy csak nyerészkednek? Akiktől rosszabb állapotba kerülnek a páciensek.

Figyelt kérdés

2020. máj. 20. 20:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Soha
Jogsértés
15 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem ezt a jelenséget. Ha egy "képzett" terapeuta valakinek tönkre teszi az életét és azt én közlöm az jogsértés. De bárkinek az életét tönkre lehet tenni...az mi? Miféle buta világban élünk?

Ha tele gyógyszereznek és attól én majdnem meghalok az tök oké,az én bajom, ha ennek az orvosnak a nevét kiírom valahova akkor jogot sértek. Ha elveszi a pénzem hónapokig és nem csinál semmit csak félrevezet ...az is tök oké?

2020. máj. 20. 21:28
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kiírhatod. Például ha van Googlebe oldala akkor ott velemenyezheted a rendelőt. De, ha hazugságot írsz akkor perelhet ellened. Szóval bizonytanod is tudni kell.
2020. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tartok tőle, hogy kiírhatod, de a terapeuta beperelhet rágalmazásért, függetlenül attól, hogy jogos-e a panasz vagy sem.

Ha orvosról van szó, panaszt tehetsz az orvosi kamaránál, de tartok tőle, hogy kéz kezet mos alapon nem történne semmi. Ha pszichológusról van szó, szerintem ugyanez a helyzet.

Évekig mozogtam ilyen körökben (pszichológia szakon végeztem). Kliensként is jártam ilyen helyeken, diákként is, képzéseken, workshopokon, stb.

Sajnos nem ritka a rossz terapeuta/segítő/coach/alternatív gyógyító (igen, a képzettek között is), akinek a tevékenysége többet árt, mint használ.

Nem tudom, mit lehet tenni, úgy látom, ez egy általános jelenség sajnos.

És csakhogy látszódjék, hogy nem csak én tapasztaltam negatívumokat különféle terápiák során, itt van pár külföldi link a témában:


[link]


[link]


[link]

2020. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!