Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire teszik tönkre a...

Mennyire teszik tönkre a libidót a DULOXETIN (pl. Cymbalta) tartalmú antidepresszáns gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Szorongásra, pánikrohamokra írta fel a pszichiáterem, nem sima SSRI hanem SNRI (a noradrenalin szintjét is megemeli a szerotonin mellett). A korábbi antidepinek abbahagytam a szedését, mert ráment a szexuális életem, ezért válottunk duloxetinre, mivel azt állította, hogy ennél a gyógyszernél alig fogok libidó csökkenést tapasztalni. Egyelőre csak 3 napja szedem de a merevedésem már nem igazi, elélvezni is sokkal nehezebben tudok... Van esély rá, hogy ez a szexuális mellékhatás megszűnik később?

2020. máj. 21. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Az összes pszichiátriai gyógyszernek ez a mellékhatása.
2020. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Tudom, hogy te SNRI-ről beszélsz, én paroxetin-t szedtem 7 évig, 20mg-ot, egyáltalán nem volt libidó problémám, végig rendben volt a szexuális életem. Szerintem egyénfüggő is, több gyógyszert ki kell próbálni. 31/F
2020. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon remélem, hogy ez most nem fogja tönkre vágni a szexuális életemet.. egy kis csökkenés érezhető továbbra is a libidómon, de ez még abszolút belefér. A korábbi gyógyszerem során elmúlt a szexuális vágyam teljesen, mintha valamit lekapcsoltak volna bennem.
2020. máj. 23. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:

A GYAKORI mellékhatások közt van, hogy "merevedési zavar, a magömlés változásai"


Szóval valaki valótlant állít, vagy simán dilettáns

2022. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!