Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkossági gondolatok...

Az öngyilkossági gondolatok normálisak-e valamilyen mértékben?

Figyelt kérdés
Évek óta váltogatja egymást a jó és rosszabb korszakaim, de a hangulatomat általánosságban a rosszkedv, levertség, csalódottság jellemzi. A jobb időszakaim is inkább azért vannak mert magamra erőltetem, nem pedig belülről fakadnak. A rosszabb időszakaim mostanában egyre sötétebbek és szomorúbbak, kilátástalanabbak. Évek óta sokszor jut eszembe az öngyilkosság, de mostanában egyre többször és egyre többet gondolok rá, mint tényleges megoldás. Eddig csak egy jó alternatívának tűnt. De most már utána olvasok, érdeklődöm utána stb. A lényeg az, hogy normális-e ez az én koromban? Mindenkinél van ilyen és ez csak átmeneti vagy az súlyos dolog? 26 éves férfi

2020. máj. 21. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán normális.


Meg kéne nézni az okokat. Mi nem tetszik, mitől vagy stresszes. Segítséget kell nézni, nem tájékozódni:)

2020. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Abszolút nem normális!

Kezd el valamit csinálni! Sportolj, olvass, zenélj, találj hobbit magadnak :)


Egy életerős fiatalember vagy 26 évesen! Nehogy már ez legyen a legrosszabb korszakod! ;)


Hajrá, én szurkolok neked, hogy össze tudd kapni magad! :)

2020. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális semmilyen korban. Depressziósnak érzed magad?
2020. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos én is küzdök ezzel a problémával. Javaslom keress fel egy pszichológust vagy pszichiátert.
2020. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Annyira bírom az ilyen tanácsokat! Sportolj, olvass....értsétek meg ez egy betegség. Súlyos depresszió. Ez nem úgy működik, hogy na jó, fogok egy könyvet vagy hogy holnap majd összekapom magam. Ehhez kőkemény segítség kell és elsősorban a környezetétől, akik adott esetben elrángatják egy jó pszichiáterhez.


Kedves kérdező! Menj el orvoshoz, ez az állapot gyógyítható és még lehet tartalmas, szép életed. De ahogy írod egyre lejjebb süllyedsz, magadtól nem fogsz ebből kimászni.

2020. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyet értek az ötös válaszolóval. Sajnos a depresszió egy alattomos betegség. Sokszor olyan lassan csúszik bele az ember, hogy egy nap azon kapja magát, hogy az öngyilkossági gondolatokat természetesnek veszi. Velem is ez történt.

Menj pszichiáterhez, és ha ad gyógyszert, fogadd el. Ha jobban leszel, akkor jöhetnek az olyan önsegítő megoldások, mint a hobbik meg ilyenek. Lehet, hogy terápiára is érdemes lenne járnod. Jobbulást!

2020. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Amíg nem teszel kárt magadban, addig normális. Miért ne kérdőjelezhetné meg valaki az életet?
2020. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó sok válasz jött, köszönöm. Pszichiáteren gondolkodtam én is, de elég drasztikus megoldásnak tűnik nekem és azért vannak olyan dolgok amiken egy pszichiáter sem tud változtatni. Vannak olyan dolgok, amik örökre megvaltoztatják az életet. Ezeken nem változtat semmi. Az meg, hogy gyógyszerezem magam mivel jobb az alkoholnal vagy a drogoknál?
2020. máj. 21. 16:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol és a drog egy felesleges, haszontalan, ártó szer. A gyógyszer depresszió esetében pótolja azt a kémiát, ami hiányzik az agyból. Vajon mi a drasztikus abban ha felkeresel egy pszichiátert? Ha nem voltál még ilyen orvosnál nem tudhatod mit hoz ki belőled. Háríthatsz még egy ideig, de a legszebb éveidet pazarlod el, ahelyett, hogy elszánnád magad és nekiindulnál a gyógyulásnak. Te döntésed, jobbulást!
2020. máj. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A már megtörtént dolgokon valóban nem tud változtatni, de azon igen, hogy te hogy állsz hozzá. Pszichológushoz is mehetsz, ha nem szeretnél gyógyszert. Ha úgy ítéli meg, úgyis fogja javasolni a pszichiátert.
2020. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!