Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt trichotillomániások?

Vannak itt trichotillomániások?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Gyermekkor óta, közepesen súlyos forma, tehát “csak“ pödrés, piszkalas, csomózás, csomó kihuzasa, de próbálom visszafogni magam, nert egyre csúnyább a vége. Én megenni nem szoktam, de ismertem olyat akinek ilyen súlyos volt.


Igaz, ez sokszor együtt jár egyéb szorongásos tünetekkel is (nekem köröm és körömágy piszkálása, éjszakai fogcsikorgatás sokkal markánsabban van jelen az életemben).

N 31

2020. máj. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelen.

Én is tekerem/pödröm/csavarom a hajam (de nem tépem). Illetve mániákusan tépkedem szemöldökcsipesszel a szemöldökömet (sok van, gyorsan nő, de így is sikerült elég vékonyra szednem már), és időnként a szempilláimat is (volt egy időszak, amikor nagyon tépkedtem). Illetve, amikor már eltelt egy kis idő láb- vagy hónaljborotválás után, akkor ott is tépkedek.

(Szorongásos tüneteim vannak, és pánikbeteg vagyok.)

Sajnos nem tufom mi erre a megoldás.

2020. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szegények. Kitartás!

Sajnos én sem tudom, mi a megoldás.

Ha esetleg valaki szeretne beszélgetni, nyugodtan írjon, akinek van ilyen problémája, azzal könnyebb megbeszélni.

2020. máj. 24. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelen..

Szempillámat és szemöldökömet tépkedem. De nagyon durván.

Már ovis korom óta ezt csinálom, és sehogy se tudok leszokni róla.

Szorongásos tüneteim is vannak, és mostanában elég jól összejöttek a dolgok. (rossz értelemben)

L

2021. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szegény, én is pont ezeket. Kitartás!

Ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj.

2021. márc. 17. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kb 15 éve tépem a szempillámat, kb 8 éve a szemöldököm is, és cirka egy éve a hajam is elkezdtem.. milliószor próbáltam leszokni de nem sikerült, ráadásul ahogy öregszem, egyre több stressz ér, ami nyilván nem segít :( 26n
2022. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!