Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire megbízhatóak az...

Mennyire megbízhatóak az online depresszió tesztek?

Figyelt kérdés
Sok honlapon vannak ilyen tesztek, nagyjából hasonló kérdéseket tartalmaznak.
2020. máj. 22. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szakembert keress fel inkább! :) Ne szégyellj segítséget kérni! :)
2020. máj. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az online teszt tájékoztató jellegű. Nem mondanám se "megbízhatónak", se "nem megbízhatónak". Ha úgy érzed, hogy az online olvasottak alapján gond lehet, menj el szakemberhez. Pszichiáternél is lehet, hogy hasonló jellegű kérdőivet kell kitöltened, ami segíti, de nem helyettesíti a diagnózist.
2020. máj. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már ilyesmit keresel akkor feltehetően azt érzed, hogy valami gond van. Ha ez így van akkor azzal érdemes foglalkozni. De az online teszt csak tájékoztató jellegű. Simán adhat falsot.
2020. máj. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak mert ezek szerint a tesztek szerint súlyos depresszióm van.
2020. máj. 22. 08:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Online teszt szerint nekem is az volt. Közben meg csak egy vacak időszakon mentem keresztül. Új párkapcsolat teljesen megszüntette. Szóval nem kell mindent elhinni. Biztosat csak az orvos mondhat.

Ez olyan, mint az, hogy a google szerint minden tünet daganatos betegségre utal.

2020. máj. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fals tesztek egyébként, amik a neten vannak, pszichológusnál is ki szokták töltetni ugyanezeket, sőt, egyik ismerősömmel minden alkalommal kitöltetnek egy ilyet, amikor pszichiátrián van receptet íratni. Tájékoztató jellegű az eredmény, ez ki is van írva minden teszthez, mert nem feltétlenül ítéled meg magad belülről helyesen, vagyis úgy, ahogy egy hozzáértő szakember kívülről diagnosztizálna. Azt én is tapasztaltam, hogy eredménynél hajlamosak ezek a tesztek dobálózni a "súlyos" szóval... Nekem többször is kijött már tesztnél ez, viszont soha nem volt súlyos depresszióm orvosilag (diagnosztizáltan), csak közepes.
2020. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5.: Az én vacak időszakom 10+ éve tart.


6.: Persze én se ezzel akarom magam diagnosztizálni, csak érdekelt, van e valóság alapja.

2020. máj. 23. 04:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy te már mindent megtettél (vagy épp hogy nem vagy képes semmit sem tenni) az érzéseid javítása érdekében, megkeseríti az életedet, nem tudsz kitörni belőle, akkor nagy valószínűséggel van valóságalapja. Ha 10+ éve tart, hát akkor még nagyobb valószínűséggel van valóságalapja. Ez már több, mint nyomós ok, épp itt az idő. Elmész a kórházba, megkérdezed a recepcióst, hogy hol tudsz pszichiáterhez időpontot kérni, aztán bejelentkezel. Beutaló sem kell. Arra számíts, hogy sokat kell várni, nekem 1 hónap volt annak idején. A vírushelyzet miatt lehet még többet, de attól még menj el megérdeklődni, valahol el kell kezdeni-
2020. máj. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!