Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre többet gondolok az...

Egyre többet gondolok az öngyilkosság a járvány miatt. Más is érez így?

Figyelt kérdés
Úgy érzem kezdek lemondani a földi jó dolgotról, mintha egy negatív új világban lennék tele szabályokkal, ahol a bezártságra kell törekedni és végül SOHA NEM LESZ VÉGE.

2020. máj. 22. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Már szinte vége van. Megszüntették a kijárási korlátozásokat is. Annyi, hogy a boltban maszkban kell lenni, meg csak bizonyos időintervallumokban lehet menni. Ha ilyen gondolatok vannak, az egyértelműen a depresszió jele! Ilyen betegség során az ember a csak negatívakat látja meg a külvilágból jövő ingerek közül, ezeket kiragadja, fejben felnagyítja. Ami pozitív, ezeknek ellentmondó, azt lekicsinyli fejben, "meg se hallja". Az öngyilkossági gondolatok is egyértelműen depresszióra utalnak. Meg a reménytelenség-érzés ("soha nem lesz vége") is. Pszichiátert keress fel!
2020. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem érzek így.
2020. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmi köze a járványhoz. Ha nem lenne az alap problémád eszedbe sem jutna. Keress szakembert, pszichológust, pszichiátert!
2020. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már nem tudom elfogadni, hogy még sokáig itt lesz a vírus.
2020. máj. 22. 11:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig is zárva volt a világ előttem, most még jobban bezáródott előttem.
2020. máj. 22. 11:30
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Menj ki a szabadba, szabadon mehetsz már mindenhová. A maszk viselése a kijelölt helyeken, vagy az ésszerűség miatt nem korlátoz semmiben.
2020. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
62%

Mostmar kimehetsz az utcara siman. Sot ha vigyazol, baratokkal is talakozhatsz (persze ovatosan, maszkban).

Ne gondolj ongyilkossagra, probalj kicsit valtoztatni az eleteden. Beszelj emberekkel, nekem is irhatsz privatba, meghallgatom a problemadat. Viszont amint van lehetoseged, latogass meg egy pszichologust. Az ongyilkossag nem jatek.

2020. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes, én pont ellenkezőleg éltem meg, imádtam a távmunkát, imádtam hogy végre olyan dolgokat csinálhatok, amire a normál mókuskerékben nem szánok időt. A tévét egyszer se kapcsoltam be és annyira megszoktam, hogy lemondtam az előfizetést (meg az interneten is ott van minden). Híreket csak hébe-hóba olvasok, mert határozottan érzékeltem, hogy lehúznak. Egy csomót mászkáltam a környéken "egészségügyi séta" címén és rájöttem, hogy ez egy tökjó környék. Jó volt látni, ahogy szépen minden kivirágzik, kizöldül. A házunk mellett volt egy évek óta elhanyagolt virágágyás, szereztem egy kapát és rendbe tettem. Imádtam, hogy végre csend van, hogy nem szállnak felettünk repülők (mert normálisan sok jár erre).

Úgyhogy én nagyon nem várom, hogy be kelljen járnom az irodába, egy csomó új célom van és úgy érzem, hogy akkor nem lenne rájuk idő, de azt el tudom képzelni, hogy ha valaki ki se mehet és még híreket is néz, akkor becsavarodik. ;)

2020. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én nem tehetem meg, kétkezi betanított munkásként ugyanúgy kell dolgozni mint eddig, mintha a vírus nem lenne veszélyes a munkásemberre.


Másrészt bedobhatom a tűzbe a szakmunkásbizonyítványaimat, érettségi mely együtt. Marad a rabszolgaság mert ezt érdemlem.

2020. máj. 22. 12:43
 10/12 anonim válasza:
76%

Hallo ember.

Erre valok a baratok! Hogy egymason segitsenek. Hogy ne hagyjak, hogy lesullyedj. Ha nincsenek, nem a vilagvege, sot nem is az eletede, keress magadnak, ismerj meg uj embereket, vagy vedd fel a kapcsolatot regi ismerosokkel/baratokkal. Ne depizz, es ne csak a munkad legyen az eleted, sot nem is vagy te ahhoz a munkahoz kotve. Abbol is barmikor kilephetsz, kereshetsz uj allast, amit jobban szeretnel. Vehetsz magadnak hazi allatot, megtanulhatsz jatszani uj hangszeren, kirandulhatsz. Csinalj magadnak egy kis szabadsagot! Csak egyedul te tudsz azon tenni, hogy jobban erezd magad. Ne merulj el a hatalmas onsajnalatodba, mert az senkin sem segit.. Hallgass vidam zeneket, tanulj! Foglalkozz egy kicsit magaddal, a kinezeteddel, valtoztass magadon, belul es kivul is! Tedd jobba az eleted! Fogd mar fel, hogy a depresszios gondolataiddal cseszed szet az eleted! Tegyel valamit ellene, mert maskepp nem lesz jobb. Remelem megfogadod a tanacsomat..

2020. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!