Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Működhet, ha Skype-on keresztü...

Működhet, ha Skype-on keresztül kezdem el a terápiát a pszichológussal?

Figyelt kérdés
Sajnos azt mondta az asszisztens, hogy a pszichológusok meg legalább 2 hónapig nem hajlandóak személyesen fogadni senkit, csak Skypeon. Évek óta nagyon rosszul vagyok mar, 2 hónapja határoztam el, hogy most mar muszáj elmennem szakemberhez, de akkor mar lemondtak az idopontom a járvány miatt. Nagyon erős szociális fóbiám van, meg személyesen is nagyon rosszul éreznem magam, de így skypeon csak meg cikibb lenne az egész, plane, hogy meg soha nem voltam pszichológusnal, szóval nem is ismerjük egymást. A másik gond az, hogy nagyon paranoiás vagyok, üldözési mániám is van, es hiába tudom, hogy nyilván nem készíthet semmilyen felvételt rólam, folyton az járna a fejemben, hogy biztosan veszi amit mondok... tudom, ez irracionális, de ilyen ez a betegség, nem tehetek róla... Van olyan, aki így kezdte el a terápiát? Érdemes, vagy inkább várják es szenvednek tovább? Minden napom szenvedés egyébként, depresszióm, es személyiségzavarom is van, az erős szorongás miatt pedig mar több pszichoszomatikus tünetem is.
2020. máj. 22. 13:58
 1/3 Meoi válasza:
100%

Rá kell venned magad, hogy igenis Skypeon lesz vele beszélgetésed, bele kell kezdened. Szerintem ő azért van, hogy segítsen vagyis meg fogja tudni oldani a Skype ellenes érzéseidet majd nekilát a fő problémának. Ha most csak így lehet segíteni rajtad ne utasítsd el mert akkor a jót utasítod el. És nem kameráz ő nem ellened van hanem melletted. DE beszéld ezt is meg vele.

Nem lesz gáz mert ő ezt tanulta, tudásában benne van a helyzet kellemessé tétele is mint személyesen mind jelen esetben Skypeon.

2020. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Én is így beszélgetek az enyémmel
2020. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Igen, működik, én is úgy beszelgetek vele, bár nem úgy kezdtük.
2020. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!