Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Miért akarok ennyire megfelelni másoknak?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, mindig meg akarok felelni másoknak. Annyira érzem magamon a nyomást, hogyha én nem úgy teszek, ahogy az nekik tetszik akkor utálni fognak, semmibe vesznek. Nagyon kevés ember van jelenleg az életemben, akik mellett teljesen el tudom magam engedni, őket érzem az igaz barátaimnak. A kamu barátságokból viszont nem tudok kitörni.

Most végre úgy érzem rám találhat a szerelem, de félek pár ember véleményétől, mit szólnak az adott emberhez, akivel szerintem kölcsönösen szeretjük egymást. Annyira érzem, hogy kinevetnének és még rosszabbul érezném magam. Eddig is tudtam, hogy valami nem stimmel velem, de most, hogy a saját boldogságom dobnám el mások “elvárásai” miatt, úgy érzem tényleg komoly megfelelési kényszerem van, vagy legalábbis rengeteg toxikus emberrel vagyok körülvéve, de nem tudok ellenük tenni, mert szinte biztos , hogy megkeserítenék a hátralévő sulis éveimet. Tanácsok?

Köszönöm annak, aki végigolvasta! :)


2020. máj. 22. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Sziaa

Hát ez tényleg elég súlyos

Fel kell ismerned magadban hogy ez a szorongás teljesen az önbizalomhiányodból fakad, és nem tiszteled magad eléggé embernek. És ezzel kezdened kell magadban valamit.

Fel kell ismerned hogy az élet hosszú, nagyon hosszú, és te nagyon fiatal vag, és semmi nem tart örökké, még a szar gimis évek sem.

Fel kell ismernes hogy azok az emberek akik most körbevesznek téged kurvára nem számítanak, főleg ha negatív személyek, csak rontják neked a levegőt ott, és kurvára hajítófát sem ér a véleményük, valójában senkik és semmi közük az életedhez, és 10 év mulva sehol nemlesznek. Mégis mit számít a véleményük rólad? Dik hát nevezzenek ringyónak vagy akárminek ha akarnak, akkor se leszel az. Kit érdekel mit beszelnek a hatad mogott, kutyak ott is maradnak. Ha meg a szemedbe mondjak akkor koszond meg nekik és mondd hogy nem érdekel. Ne alázkodj már meg gonosz embereknek, te is ember vagy és 100szor ertekesebb mint ok valaha is lesznek.

Szerintem bátran össze kéne jönnöd azzal az emberrel akivel szeretitek egymást, ha még nem vagy túl fiatal hozzá akkor ez rendben lesz és belőle erőt is meríthetsz. Kiterdekel ha kinevetnek erte? Vállald fel hogy megszeretted, és légy büszke rá amiért szereted. Nincs pénze, esetleg nem egy túl helyes alkat? Na és? Beleszerettél mert csodálatos ember nagyszerű személyiséggel és kedves, te pedig hozzá hasonló vagy és nem vagy felszínes mint azok akik ezért kinevetnének. Ennyi az egész. Szarj le mindenkit és csak magadra figyelj, ezek korulotted sehol nem lesznek 5 ev mulva.

2020. máj. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Írj nekem privátban! Én nem ítéllek el.
2020. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!