Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl izgulas ellen tippek?

Túl izgulas ellen tippek?

Figyelt kérdés
Hetek óta kb képtelen vagyok aludni vagy max nyugtatoval. Alapból se voltam jó alvó de ez sokkal rosszabb. Mostanában nagyon panikolok mindentől, meg a kamerám is leragasztottam. Egyfolytában ellenorizgetem, hogy minden be van-e zarva. Roppant frusztrált vagyok és nagyon dobog a szívem foleg este. Pedig nem történt semmi különös. Barmi tipp, hogy mit kezdjek ez ellen?

2020. máj. 25. 00:16
 1/8 A kérdező kommentje:
És nem tudom számít-e, de 16 éves vagyok
2020. máj. 25. 00:17
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Mindenképpen fordulj orvoshoz(pszichiáter) vagy lehet pszichológus is elég lenne. Én pszichiátert javaslok mert ő tud felírni nyugtatót/altatot amire a panaszaid alapján jelenleg szükséged is van. Azért ez a kamera leragasztas, paranoid viselkedés, állandó szorongás elég komoly, főleg 16 évesen úgy h nem történt semmi különös. Viszont semmiképp ne kezeld magad gyógyszerekkel mert annak csak rossz vége lesz. Ezeket a nyugtatókat/altatokat csak ideiglenesen szabad szedni mert nagyon könnyű rászokni és komoly mellékhatásaik vannak, főleg a nyugtatoknak. Leszokni viszont nehéz. Ha elmész egy pszichiáterhez valószínűleg felír egy anti-depresszanst/szorongás oldót pl. Rexetint, amit hosszú távon is lehet szedni. Viszont ezek csak 1-2 hónap után hatnak úgy h addig nyugtatot kellesz szedni utána viszont azokat el kell elhagyni. És emellett elmehetsz pszichológushoz, ártani nem árt.
2020. máj. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Pánikbetegség tünetei ezek. Az alvás bajod meg annak tudható be hogy elkezdtél nyugtatókat szedni és a szervezeted igényli, azért tudsz csak azzal aludni. Egy jó pszichológus segít megoldani a problémádat. A gyógyszerről való leszokáshoz egy erre való szakorvos fog tudni neked segíteni, konzultálj a háziorvosoddal hogy utaljon el a megfelelő emberekhez. Mielőtt kezeltesd mert sokkal rosszabb lesz és azzal csak azt éred el hogy 20 éves korod előtt már gyógyszereken kell élned hogy rendben legyél.

Barátnőmnél is így kezdődött hasonló dolgokkal neki a vérnyomása is az egekbe ment holott sovány lány, de sokszor enni sem evett azért mert félt hogy félre nyel és megfullad ami miatt a vércukra is gyakran lement és össze is esett már ezek miatt.

2020. máj. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors válaszokat. Azt hozza teszem azért, hogy csak növényi alapú nyugtatót szedek és ha abszolút rossz a helyzet akkor nagyon ritkán xanaxot. Nem tart olyan sok ideje ez a helyzet, ezért remelem azért meg, hogy kinövöm. A pánik betegséget, vagy a hajlamot rá lehet örökölni?
2020. máj. 25. 00:42
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Próbálj meg olyan dolgokat csinálni, amik megnyugtatnak (pl olvasás, beszélgetés számodra kedves emberekkel stb). Ha van rá lehetőséged, egy háziállat is kiváló ‘terápiás’ célokra. Megpróbálhatsz nyugtató hatású gyógyteákat inni, az is segíthet. De elsősorban a probléma forrását kellene kideríteni, így én is csak az előttem szólók véleményét tudom erősíteni: fordulj szakemberhez. Egy pszichológus/pszichiáter bizonyára sokat tudna segíteni.
2020. máj. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne menj pszichiáterhez, és ne szedd azokat a szrokat, amit felírnak! A xanax az egyik legxarabb és pikk-pakk rászokhatsz! Inkább nézd meg Bagdy Emőke pszichofittnes sorozatát youtube. Relaxációs gyakorlat, önszuggesszió, önismeret, önbizalom ezeket fejleszd.
2020. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom
2020. máj. 28. 12:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Relaxációs gyakorlat semmit nem ér...

Mitől lenne paranoid a kamera leragasztas? Nekem is le van 30 évesen ahogy szinte minden munkatarsamnak

2022. dec. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!