Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, tapasztaltátok...

Pánikbetegek, tapasztaltátok már ezt?

Figyelt kérdés
Tapasztaltatok már olyat, hogy beszéltek valakivel akár élőben, akár telefonon, és hirtelen olyan volt, mintha kívülről látnátok magatokat (deperszonalizáció), fura volt a hangotok, mintha nem is a tiétek lenne, és egy pánikérzet uralkodott el rajtatok? Volt már velem ilyesmi (a deperszonalizációra gondolok) korábban, de nem így, hogy ilyen hirtelen, beszélgetés közben, így most megijedtem.

2020. máj. 25. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt még ilyen.
2020. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pánikbeteg, csak szimpla szorongással küzdök mostanában. Viszont nekem is van ilyen, hogy mondat közben hasonló érzések fognak el. Nagyon érdekes, hogy milyen dolgokra képes az emberi agy. Ez nem pánikoltat be mondjuk, tudom hogy csak az agyam játszik velem és nem valós.. bárcsak ilyen jól le tudnék sz**rni más dolgokat is.


23F

2020. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok vele teljesen egyedül.

Hogy csinálod, hogy nem ijedsz meg tőle?

2020. máj. 25. 19:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa érzés nagyon, ebben egyetértek veled. Sokszor tapasztaltam már korábban is, pl. vezetés közben is volt hasonló érzésem. Csak akkor még nem szorongtam és azt se tudtam mi ez az egész dolog. Amit tanácsolni tudok az az, hogy ne parázz rá és merj beszélgetni másokkal. Sose szabad megriadni és kerülni a szituációkat, mert csak még jobban lehúz ez az örvény magával.


Egy idő után el fogsz kezdeni lesz**rni dolgokat és rendbe fogsz jönni. Ez sok idő nagyon, ne siesd el, ne hallgass másokra, hogy mikor legyél jól. Sodródj amíg jól esik és küzdj amikor van elég energiád. De sose riadj meg ettől, ebben nem lehet meghalni, nem lehet szövődményes betegséget összeszedni, csak a saját elméd játszik veled.


23f

2020. máj. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak mindig megijedek, hogy meg fogok őrülni, stb., amikor ilyesmi történik.

2020. máj. 25. 20:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segít, hogy olvasok a szorongásról. Nem webbeteg vagy ahhoz hasonló oldalakat, hanem könyveket/irodalmat. Meg fogod látni, nem vagy egyedül, jó eséllyel azonosulni fogsz tudni ezekkel a könyvekkel és ráeszmélsz, hogy ez már csak ilyen és egész biztosan nem fogsz megőrülni.
2020. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet!
2020. máj. 25. 20:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem is segit ha olvasok rola.

Egyebkent nekem is van ilyen surun. Azert nem ijedek meg, mert gyerekkoromban napi szinten volt ilyenem, es annyira megszoktam mar, hogy fel sem tunik, meg sem ijedek. Anno ezt anti-dejavu-nek hivtam. :D

2020. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, és nálad mi váltja ki? Vagy csak úgy jön random? :/
2020. máj. 26. 07:49
 10/15 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: nekem random jönnek elő. Vagyis inkább a gondolat jön random és utána pedig az érzés is.
2020. máj. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!