Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon felek a betegsegektol....

Nagyon felek a betegsegektol. Ez lehet paranoia?

Figyelt kérdés
Eleg elolvasnom egy cikket, vagy itt az oldalon egy hozzaszolast, hogy mi jellemzo egy paranoias emberre, ramtor a nagyon eros szorongas, a panik, nem birok megnyugodni, felek, hogy emiatt en is paranoias vagyok. Panikbeteg vagyok, igaz rohamom mar evek ota nem volt, csak a mindennapos szorongas van jelen (hol jobban, hol kevesbe). Jartam regen pszichologushoz, pszichiaternel is voltam, mindenki mondta, hogy ez semmi ami nekem van, ne parazzam mar tul. Nem vagyok se skizofren, se paranoid, csak szorongok szerintuk. De megis az van bennem, hogy mi van ha azota az allando szorongastol kialakult bennem valami komolyabb mentalis betegseg? Nagyon felek! :( foleg emiatt, hogy egy fel mondat is kepes ilyen durvan felzaklatni.
2020. máj. 26. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:

"Jelenleg elsősorban olyan téveszmék megnevezésére használják, amelyekben az érintettet üldözi valaki.


A tipikus paranoid tévhitek közé tartozik, amikor valaki úgy érzi, üldözik, megmérgezték, valaki (általában egy híres ember) titokban szerelmes belé (de Clerambault-szindróma), beteg vagy parazitái vannak, Isten kiválasztotta, a gondolatait vagy a cselekedeteit távolról befolyásolják.


A hétköznapi életben gyakran használják a kifejezést mindenféle túlzott félelemre, például a posztjukért túlzottan aggódó politikusokra vagy az összeesküvés-elméletek hívőire."

2020. máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen mentális betegséged van, a generalizált szorongás. Ez okozza a félelmeket; a paranoia mást jelent, de gondolom, ha olvastál róla, akkor ezt tudod.
2020. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Generalizált szorongásod van, és hipochonder vagy. Ne aggódj, az első infarktus után el fog múlni. Komolyan mondom. Rájössz, hogy az élet milyen rövid, jönnek az igazi betegségek, ezért a képzelt dolgokra egyszerűen nincs idő. Az agyalás, szorongás helyett kezdjél el élni! Menj el sétálni, bicajozni, ülj be egy kávéházba vagy valami, csak ne a 4 fal között kattogtasd az agyadat, mert abba ténylegesen bele lehet zakkanni. Ezt is komolyan mondom.
2020. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a legijesztobb ebben, hogy amikor ramtor a szorongas, egyszeruen minden ront rajtay legalabbis azt erzem. Bamulok magam ele, nezem mondjuk a ruha gyurodeset es azt erzem, hogy a gyurodes megjobban megijeszt. Nezem a vizes palackomat, a a rairt szoveg betutipusa is erositi a szorongast, mintha felnek tole. Mikor megnyugszok, elmulik, akkor meg csak pislogok, hogy amugy ezekre a dolgokra miert is reagalok igy?
2020. máj. 26. 09:07
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Sürgősen menj pszichiáterhez, mert -ha jól gondolom-, sok kérdést írtál már ki, ami azt jelenti, hogy súlyos szenvedést okoz nálad a szorongás.
2020. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szenvedest okoz igen, de nem igazan foglalkoznak vele. Marmint felirtak a pici adag gyogyszert, szedjem. Es kicsit ugy ereztem, hogy lelkemre kototte, hogy remeli, hogy eleg lesz ez a tipusu gyogyszer. Nem tudom mire utalt ezzel, nyilvan az elso gondolatom az volt, hogy biztos komolyabb bajom van, peldaul paranoia, skizofrenia, ha nem eleg az antidepi, biztos antipszichotikumot akar masodkorben felirni. De nem feszegettem a temat.
2020. máj. 26. 09:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem arra utaltak, hogy más bajod van. Ha meg skizofrén lennél, akkor miért ne írnának fel antipszichotikumot? Éppen, hogy attól lennél jobban, tehát fel kellene írniuk. De mivel nem vagy az, nem írta fel. Arra utalhatott, hogy más típusú antidepresszást ír fel, ha nem válik be, amit először adott.
2020. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tobbszor rakerdeztem a pszichologusnal, tudta, hogy felek a betegsegektol. O tobbszor megerositette, hogy nincs semmi ilyen bajom, az nem ilyen. Foleg annak tudataban, hogy ugye beszelgettunk, atlatta a gondolatmenetemet, a viselkedesemet, a logikamat es semmi korosat nem vett eszre bennem. De azert megis ott motoszkal a kis ordog a fejemben, hogy de mi van, ha nem vettek valamit eszre? Ah, tipikus hipochondria. Az a legrosszabb, hogy elmeletben meg van mar minden, hogy hogy lehet ezen tullendulni- a gyakorlatba atultetni nehez azt, hogy nyugodt legyek, ne figyeljek ra.
2020. máj. 26. 09:24
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, ment mindenkinek a zold kez! :)
2020. máj. 26. 09:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!