Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy autistánál mennyire jó...

Egy autistánál mennyire jó megoldás az intézet?

Figyelt kérdés

2020. máj. 26. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy rendkívül széles skálán mozgó betegség. Alapvetően egyáltalán nem megoldás.
2020. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Állapotától függ, életkorától is, meg a család lehetőségeitől. Saját eset? Ha igen, kicsit tudsz írni róla?
2020. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak eszembe jutott a kérdés.
2020. máj. 26. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az intézet abból a szempontból megfelelő lehet, hogy van egy napirendje. Az en bátyám autista, és ha nem 19 órakor megy el furodni, akkor nagyon ideges lesz. Szóval nála ez megoldás lenne, de mivel nem súlyos mertekben autista, ezért nincs szüksége intézeti ellátásra (tud dolgozni, normálisan képes kommunikalni, csak ismételgeti a szavakat, ez az echolalia).
2020. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyan családot ahol van autista. Ott a kislány 15 éves és egyáltalán nem beszél, még a szobatisztasággal is gondok vannak.

A szülők nem akarják intézetbe vinni.

Én ezt megértem, viszont anyagilag megtehetnék, hogy a lehető legjobb helyet találják meg neki. Most, hogy még gyerek könnyebben be tudna illeszkedni, mert később a szülők nem tudom mit fognak vele csinálni. Szerintem ha ennyire súlyos az eset még jobban is tud fejlődni intézetben, ahol szakemberek foglalkoznak velük. Mondjuk nagyon meg kell válogatni, hova viszi be valaki a gyerekét, és attól még ugyanúgy gondoskodnia kell róla, hiszen a gyereke.

2020. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Például, ha öntörvényű akkor mennyire megoldás? Mert ezt olvastuk róluk.:


[link] egyéb nehézségeknél)

2020. okt. 7. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!