Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám magam erről...

Hogy tudnám magam erről leszoktatni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A problémámat egy kicsit a hipohonderséghez tudnám hasonlítani, de tulajdonképpen egyáltalán nem vagyok az, mert nincs halálvágyam meg ilyenek, és nem is annyira komoly. Viszont, az utóbbi időben valamiért hajlamos vagyok pánikolni a legkisebb bajomon is, és sajnos elég sokszor kötök ki a neten, ami ugye nagyon nem jó, mivel rengeteg álhírt is olvashatok, valamint a legjelentéktelenebb gondra is már szinte műtéteket meg hasonlókat találok. Mondok egy példát. Van pár, egymástól független bajom, például székrekedés, hasfájás, ilyesmik. És találok egy betegséget a neten, aminél a tünetekben ezeket megtalálom, és egyből aggódni kezdek, pedig tudom, hogy nem az, és elkezdek összeesküvés-elméleteket gyártani, hogy biztos összefüggnek. Gondoltam már arra is, hogy ez anyukám miatt van, (bár ő nem vallja be) de az egész családja nagyon aggódós, a legkisebb dologtól bepánikolnak, és ugye kiskoromban mindig anyukámat használtam úgymond "mércének", hogy mekkora a baj, és sokszor láttam rajta rémületet, amikor apukám nem tulajdonított neki akkora figyelmet. Tudom, hogy féltett is, de szerintem túlzásba vitte és ez így megragadt bennem. Mit tudok tenni, hogy erről leszokjak? Esetleg hasonló tapasztalat? Pszihológust ne mondjatok, mert azért szerintem még nincs akkora baj, viszont megköszönném, ha írnátok!

2020. máj. 26. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Velem volt hasonló, és úgy múltak el a tünetek (mikor már csak pszichésen voltak meg), hogy elkezdtem más dolgokra koncentrálni, lefoglaltam magam, sokat lógtam barátokkal. Elmúlt.

Azt viszont leszögezném, hogy a hipochondria nem egészséges, és nem is akarom táplálni a tiédet, de ha egyéb tüneted nincs, csak emésztőrendszeri, de az gyakran, akkor azért menj majd dokihoz (de nem kell rákra gondolni). Nagyon gyakori mostanában pl. a laktózérzékenység, gluténérzékenység, stb. Simán kiválthatja (persze megjegyzem, a stressz is, és most eléggé úgy tűnik, stresszelsz). Szóval próbáld meg ezt a figyelemelterelős módszert, ha nem jobb, és nem lesznek egyéb "fura" tünetek, de a hasi megmarad, akkor menj dokihoz (de ne aggódj, előre felesleges).

2020. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez klasszikus hipochondria. Egyáltalán nem kellene halálvágynak kapcsolódnia ehhez, nem tudom honnan vetted.

Ha nem akarsz pszichológushoz menni, akkor annyit kell tenned, hogy nem elemzed magad, és nem keresgélsz betegségeket egy szimpla székrekedéshez, hanem többet iszol, és zöldséget eszel.

2020. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja igen, a halálvágyat valóban nem kellene összefüggésbe hozni a hipochondriával (első voltam)
2020. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont az a lenyege a hipochondrianak, hogy felsz a halaltol. Ezaltal a betegsegektol. Lehet a depresszioval kevered. Nekem az segit, hogy megprobalom objektiven szemlelni a dolgokat. Ha egy baratom kerdezne tolem, hogy ilyen panaszokkal mi lehet a baja, neki nem a rakot mondanam rogton.
2020. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálkozok ezekkel
2020. máj. 26. 19:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!