Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális kimerültségre tippek?...

Mentális kimerültségre tippek? Mar elviselhetetlenek a tuneteim...

Figyelt kérdés
Nagyn durván ki vagyok merulve, mindent elfelejtek, de alap szavakat, neveket is. Nem veszem észre ha beszelnek hozzam, egész nap csak bambulok. Egyáltalán nem tudok koncentralni. Rengeteget vagyok beteg, sokszor vagyok rosszul aminek nincs szervi oka. Sportolni is alig tudok mert annyira leromlott a teljesítményem. Viszont lesz most lehetőségem két hónapot szabadságon lenni és regeneralodni. Tippek mivel segíthetem elo hogy jobban legyek? Mar jo ideje érzem h ehhez kevés egy kiadós alvás vagy egy laza hétvége, rengeteg stressz ért, sokat dolgoztam, tanultam. Mit tehetek hogy jobban legyek? Nagyon félek hogy nem leszek jobban :(

2020. máj. 26. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Írj ki egy kérdést a gyk-ra, az biztos segít.
2020. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy kaptál két hónap szabadságot. Ennyi elég lesz ahhoz, hogy egy jó rendszert alakíts ki, amikoris már lejárt a 'szabadidőd' és vissza kell menni melózni. Ha kell írj össze egy laza napirendet, hogy pl. ma fogok meditálni, egyedül sétálni, nagy kádban fürdeni. Minden olyat írj össze, ami segítene neked és boldogabb leszel tőle. (Ha kell pipálgasd, nekem ez mondjuk elég motiváló szokott lenni).

Az immunrendszereddel biztos lehet valami bibi, ha ennyiszer beteg vagy. Mennyire eszel egészségesen? Próbálj meg több gyümölcsöt, zöldséget, magvakat enni.


Nagyon durván túlhajszolhatod magadat,tanulj meg határokat kialakítani. Mind munka terén, mind pedig az emberi kapcsolatokban (vedd észre a testeden, hogy mikor elég és mondj nemet.)


Írtad, hogy nemcsak dolgozol, hanem tanulsz is. Felsőoktatásban vagy továbbképzés? Mivel az elsőt munka mellet (nappalit) igazán nehéz tartni..lehet ez is baj lehet.


Az igazi kérdés, hogy ki akarsz-e égni vagy sem? Mert előbb utóbb ez fog bekövetkezni, ha nem teszel ellene.

2020. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!