Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség,...

Ez milyen mentális betegség, vagy mi csoda ez?

Figyelt kérdés

Ha például magas helyekre megyek (kilátó) , vagy hidakon keresztül kell átmennem akkor félek. De nem attól félek, hogy jaj milyen magas, hanem attól félek, hogy leugrom. Sose ugornék le, nincsen öngyilkossági hajlamom. Mivel csak erős stresszhelyzetekben jött eddig elő (szakdogaírás, komolyabb vizsgaidőszak) így nem mentem el ezzel orvoshoz.


Volt aki tapasztalt ilyesmit?



U.i.Most nem vagyon ilyen helyzetben,de mivel át szeretnék menni a határon majd(Komárom) , és nincs kocsim, így gyalog kell mennem, és félek, hogy nem fogok tudni, vagy leblokkolol, vagy bármi.



2020. máj. 27. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Kényszeresség, kényszergondolat.
2020. máj. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én a síneken áthaladva képzelem mindig oda, hogy jön a vonat és elüt. Illetve én is a magas helyeknél, hogy leugrok. Amit az előző válaszoló írt, ezek tényleg kényszergondolatok. Én már megtanultam velük élni, remélem neked is menni fog :)
2020. máj. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek csak gondolatok, nyugi. Mindenkinek vannak ilyenek bizonyok helyzetekben.
2020. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni a dokim azt mondta kényszergondokatoknak lehet őket nevezni de nem olyan súlyos hogy bármit is kezdjenek vele.
2020. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!