Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mar depresszio lenne?

Ez mar depresszio lenne?

Figyelt kérdés
23 eves kisportolt mernok hallgato vagyok. Voltak szep baratnoim, jopar egyejszakas kaland. Jolfizeto gyakornoki allasom, luxus alberletem, barataim, egyszoval mindenem megvolt amire aktualisan vagytam az eletben. Es most a legtobbnek oda, nem tudom feldolgozni. A virus miatt kirugtak az allasombol, eselytelen hogy mostanaban csak hasonlot talaljak. Az alberletet fel kellett mondanom es visszakoltoznom edesanyamhoz. Nincs sok baratom vagy nagy barati korom, mondhatni alig van par baratom es azok kozul is 2 hozzam kozeli baratom elkoltozott a varosbol egyidoben a kirugasommal, egyedul maradtam. A 4eves kapcsolatomnak osszel lett vege, azota volt ket alakuloban levo kapcsolatom a legutobbinak ket hettel ezelott lett vege, minden tokeletes volt kb masfel honapon at ismerkedtunk majd egyrol a kettore kidobott az exe miatt, ugy ereztem o a kiut ebbol a valsagombol, majd amikor kidobott csak meg melyebbre zuhantam. Azota teljesen kedvtelen vagyok. Tul sok mindent vesztettem el egyszerre. Napokon at csak itthon fekszek kedvtelenul, edzesekre sem jarok, barataim akik kihuzhatnanak ebbol a helyzetbol nincsenek a varosban. Egyetemre jarok ugyanugy azzal nincs baj, de melyponton van az eletem es nem tudom, hogy tudnek kilabalni ebbol. Ugy ereztem egy kapcsolat ki tudna huzni belole, de az, hogy tinderen beszelgetek par lannyal nem elegit ki, tobbnyire rajuk irni sincs most kedvem. Nem tudom mit tehetnek, vagy egyaltalan miert irom ezt ide. Probalom ujraepiteni az eletem, de egyelore nincs ra lehetoseg.
2020. máj. 27. 09:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem depresszió, csak "nyalogatod a sebeid". El fog múlni, de csak akkor, ha teszel is érte. Kis lépésekkel minden nap. Mit vesztettél el? Munkád, albit, asszonyt. Válaszd ki a legfontosabbat és lépj annak érdekében, hogy visszakapd. Én a melóval kezdeném mert az "érzelemmentes". Add be a jelentkezésed mindenhova ahol van esélyed. Nem kell, hogy legyen meghirdetett állás. Elég, ha ott van náluk az önéletrajzod. Ha vége a vírusnak keresni fognak. Ez alatt is csinálsz valamit és nem magad sajnálod. Ha lesz meló akkor lesz albi is. Úgy meg már a barátnő keresés is könnyebb lesz.


(egy kis zárójeles. Olvasd végig mit írtál. Neked is fel fog tűnni, hogy a boldogságodnak semmi más alapja nem volt csak a birtoklás. "mindenem megvolt amire aktualisan vagytam az eletben". Olyan érzésem volt, mint ha lett volna egy listád és szépen kipipáltál volna rajta mindent annak a reményében, hogy ha ezek meglesznek akkor az már azt is jelenti, hogy boldog vagy. Aztán kicsúszott a lábad alól a talaj és újra üres a lista. Nem akarom elvinni nagyon filozofálgatós irányba a dolgot, de azért azon érdemes volna elgondolkodnod, hogy tényleg tárgyakra akarod-e építeni a boldogságod? Mert a tárgyaid, az egzisztenciád bármikor elvehetik tőled. És bármikor itt találhatod magad újra.)

2020. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!