Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emiatt lehetek depressziós? T...

Emiatt lehetek depressziós? Többit lent

Figyelt kérdés

Az eset 4 napja történt, 2 barátommal az egyikőjük szüleinek albérletébe mentünk aludni. Iszogatni mentünk a városba és hajnali 2 fele érkeztünk meg. Ettünk valamennyit és mikor elmentem kezet mosni a fürdőszobába megláttam egy doboznyi gyógyszert. Fájdalomcsillapítók volta. Ahogy emlékszem volt cataflam, rubophen, voltaren dolo, talán advil és még 1-2 másik fajta. Tudni kell, hogy volt elég rossz időszakom, több drogot is kipróbáltam és kétszer nyugtatóztam is. Az este alatt maximum 2 fél literes 1,5%-os sört ittam 4-5 óra alatt. Hajnali 3 körül be is vettem a fájdalomcsillapítókat. Cataflamból 3-at, voltaren doloból 1-et, egy ahhoz hasonlóból is 1-et, volt egy kék színű tabletta abból 3-at, rubophenből 1-et, egy fehér kerek tablettából is 1-et. Nem emlékszem, hogy vettem-e be többet de ez így is 10 darab. Nem emlékszem pontosan milyen erősek voltak de olyan 25mg az összes valszeg. Annyi okom volt az egészre, hogy érdekelt milyen érzés, ezen felül elég rosszul voltam lelkileg, hisz 6 hónapja volt 1 barátnőm és azóta magam alatt vagyok miatta. 5 perc alatt lenyeltem mindet es leginkább kis szédülést éreztem, 30-60 perc után fájt a torkom eléggé, égetett, nem is aludtam el vagy reggel 6-ig. Aludtam 3 órát és utána egész nap csak a lányra tudtam gondolni, fájt is a fejem, hasam, egyszerűen depressziós lettem. Az elmúlt 3-4 napban nehezem aludtam el, fájt a fejem, hasam kicsit, állandóan a lány jár a fejemben, egész nap sírok, folyton aludni akarok, nem motivál semmi, konkrétan öngyilkos hajlamaim vannak. Teljesen biztos vagyok benne hogy ez a fájdalomcsillapítós hülyeség okozta ezt, mert előtte nem voltam ilyen és ennyire rosszul, mint lelkileg mint testileg. Nagyon félek hogy ez maradandó agyi vagy lelki sérülést okozott ez a felelőtlen, értelmetlen eset. Nagyon kérlek segítsetek, hogy ez mennyire lehetett veszélyes, vagy hogy meddig fog ez a depressziós hangulat tartani. Fogalmam sincs meddig lesz még ez rám hatással de nagyon szeretném hogy enyhüljön..


17 vagyok amúgy, gondolom máshogy hat ez fiatalabbakra.



2020. máj. 27. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Amiket leírtál olyan maradandó betegséget nem okozhat ami a tüneteket okozná. Két dolgot tudok javasolni.

- Vegyél Vitaday Magnézium + B6 250mg rágótablettát napi egy fogyasztását javaslom nem többet!!

- Menj el a háziorvoshoz számolj be neki a tünetedről aztán, őszintén válaszolj a kérdéseire, ő segíteni fog. Nehéz hozzáfordulni de jobb, mint akárki máshoz.

Esetleg menj el Pszichológushoz.

2020. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 k0rva válasza:

Szia

Nekem is volt hasonló esetem ennyi idősen. Most 22 vagyok. Én a bevett gyógyszer miatt nem tudtam aludni csak forgolódtam az ágyban és nem tudtam abbahagyni a gondolkodást. Mély álomba nem tudtam merülni. Olyan zavartnak éreztem magam. Volt nekem is olyan gondolatom hogy mi lesz most, féltem. Végül nem lett semmi bajom de még másnap sem tudtam olyan elmélyülten aludni csak harmadnap. Mondjuk én nem vettem be annyi gyógyszert mint te. Te jól alszol?

2020. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Minseo1998 válasza:
Nem a gyógyszer okozta. Akkor amikor bevetted akkor okozta azt, hogy rá gondoltál, ez előhozta a dolgokat és azóta sem tudod kiverni a fejedből. Próbálj pihenni és beszélj valakivel az érzéseidről, az nagyon tud segíteni. Akár egy baráttal, akár pszichológussal. Ha nincs senki felőlem nekem is írhatsz, szívesen beszélgetek bárkivel :)
2020. máj. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Minseo1998 válasza:
Ja, és ne csinálj ilyet többet, én gyógyszerfüggő voltam, elég sokszor (leszoktam aztán jött egy rossz korszak és megint visszaszoktam) és nagyon nagyon nem jó, hidd el semmivel nem lesz jobb csak a többi hozzád közel álló embert is elveszíted (legalábbis a bizalmukat mindenképp)
2020. máj. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aludni el tudok ha úgy van viszont kelésnél kicsit zombi vagyok. Az első 3 napban csak sírva tudtam elaludni olykor sírva keltem. Igazából nem feltétlen a lány hiányzott/hiányzik hanem a szeretet, hisz nem a legfényesebb a történet a lánnyal. Igazából már jobban vagyok szerencsére. Újra elkezdtem mozogni, jobb a kedvem szóval már öngyilkos gondolataim sincsenek.
2020. máj. 29. 09:29
 6/6 k0rva válasza:
Ha van még bármi nyugodtan írj hátha tudok benne segíteni, csaj témában nemigen. Nekem (is) volt egy szarabb időszakom az első lány után akivel lefeküdtem és nagyon szerelmes lettem azt vártam hogy a szerelem vagy az az érzés hogy vele vagyok majd valahogy boldoggá tesz. Nem is nagyon vagyok büszke a történetre.
2020. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!