Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire érzed jól magad a...

Mennyire érzed jól magad a bőrödben, illetve mennyire frusztrál az, ha nem teljesen olyan vagy, mint amilyet elvárnál magadtól?

Figyelt kérdés

Mostanság nagyon sokak rendelkeznek önértékelési gondokkal. Ezek stresszként, szorongásként és egyéb, nem kívánt módon kerülnek felszínre. Kíváncsi lennék arra, hogy te magad hogy érzed magad a bőrödben. Elégedett vagy-e azzal, aki vagy jelenleg. Befolyásolja-e a lelki állapotodat az, hogy vannak még személyiségbeli fejlődni valók. Szorongásokkal küzdesz-e, s ha igen, mi az ok és hogy ütközik ki rajtad.


Köszönöm, ha válaszolsz, ha kifejted, még inkább, de ha résztveszel a szavazásban, akkor annak kifejezetten örülni fogok.



2020. máj. 27. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Tökéletesen elégedett vagyok azzal, aki vagyok, nem stresszelem magam emiatt
Nem vagyok teljesen elégedett magammal, de nem stresszelek rajta
Nem vagyok teljesen elégedett magammal, és magánéleti dolgok miatt szorongok is miatta
Nem vagyok teljesen elégedett magammal, és suli/munkaügyből kifolyólag szorongok is miatta
Nem vagyok teljesen elégedett magammal, és mind suli/munka, mind magánokokból szorongok miatta
Elégedetlen vagyok magammal, és szorongok magánéleti dolgok miatt
Elégedetlen vagyok magammal, és szorongok munka/sulidolgok miatt
Elégedetlen vagyok magammal és mind suli/munka, mind magánélet dolgok miatt szorongok
Kifejezetten értéktelennek érzem magam, önértékelésem 0, de nincs komolyabb fizikai tünete
Kifejezetten értéktelennek érzem magam, önértékelésem 0, és van is komolyabb fizikai tünete (pl.: anorexia, fóbiák, egyéb eü. problémák)
22 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:

Van, hogy nem tudjátok eldönteni, van-e releváns stressz/szorongás bennetek. Ennek segítésére ha mondjuk az alábbi 12 tényező közül a többség illik rád, akkor az esélye megvan.


1. kerülöd a szemkontaktust

2. azt hiszed, hogy mások rólad beszélgetnek/rajtad nevetnek

3. megrögzötten hiszed azt, hogy mások értékesebb, mint te

4. viszonylag régóta nincsenek releváns céljaid (csak egyik nap után éled a másikat, sodródsz az árral)

5. negatív gondolataid vannak magaddal szemben

6. nem tudsz elaludni és/vagy reggel nagyon nehezen kelsz, órákig használhatatlan vagy

7. nagyon fáradékony vagy / nem megy a koncentráció

8. nem mered kimondani a valódi véleményed, mert úgy érzed, akkor elvesztenéd a körülötted lévőket - azaz úgy érzed, meg kell játszanod magad

9. szinte állandóan kattog az agyad

10. semmi motivációd semmihez

11. kerülsz minden konfliktust

12. hangulatod ingadozik


Taán ezek kicsit könnyebben értelmezhetővé teszik azt, ha valaki distressz állapotban van.

Ha úgy érzed, írd meg nyugodtan, az állítások közül melyik igaz (akár itt, vagy ha nem akarod ország-világ elé tárni, akár priviben)

2020. máj. 27. 17:24
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mind a 12 pont igaz rám, mit lehet tenni? :D kb épp ezzel bajlodok, épp most úszott el az államvizsgám is ezek miatt és fogalmam sincs mihez kezdjek, mert használhatatlan vagyok jelenleg :D
2020. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Érdekes eredmények!

Továbbra is bátorítok mindenkit, hogy ossza meg gondolatait!


Csak így tovább. Írjatok itt és/vagy priviben.

2020. máj. 27. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos, a külsőmmel jobb napjaimon kifejezetten elégedett tudok lenni, azzal kapcsolatban sok pozitív visszajelzést is szoktam kapni. Viszont így is van bennem némi szorongás, például sosem tudnék kimenni úgy az utcára, hogy nem vagyok teljesen "megcsinálva", értsd ruha, bőrhibák lesminkelése, haj viszonylagos megszelídítése. A "csupasz" macinacis, kócos hajas énemet csak és kizárólag azok ismerik akik velem élnek családtagok, de közeli barátaimnak, volt párjaimnak sem mertem megmutatni ezt az arcomat.

A személyiségemmel kapcsolatban viszont még sokkal több szorongásom van. Belül egyáltalán nem tartom magam értékes, szerethető, hasznos embernek, és emiatt nem vagyok túlzottan kibékülve magammal. Régebben gyűlültem magam, mostanában azért fejlődtem egy kicsit, mert a környezetemben élőkkel őszintébben tudok beszélgetni a hibáimról. Noha közösségben csak beszélek ezekről és sosem mutatom meg ezt az énemet. Valójában úgy érzem, hogy állandóan egy maszkot viselek, hogy megfeleljek a normáknak.

A 12 pont közül az 1, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12 igaz rám.

Remélem kielégítő választ adtam.

20 éves lány

2020. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!