Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már lassan 8 hónapja hogy...

Már lassan 8 hónapja hogy szakított velem a barátnőm, és még mindig nem tudom magam túltenni rajta. Mit tehetek? (sztori lent, 20M)

Figyelt kérdés

Ő volt az első barátnőm, meg úgy mindenben az első. Középiskola legelején jöttünk össze, végig együtt voltunk (4 év), mintapár voltunk, nagyon szerettük egymást, nagyon nagyon sok mindenen mentünk keresztül együtt. Aztán jött az egyetem, és minden megváltozott. Októberben szinte egyik napról a másikra jelentette ki, hogy szakít velem, mert, quote, "Nem érzi magát szeretettnek mellettem".

Fogalmam nem volt hogy mit rontottam el és hol. Utólag tudtam meg hogy már ~egy hónapja nem érzett irántam szeretetet, csak nem mert róla beszélni, mert - szintén quote - "nem volt benne biztos hogy mit érez".

Az életem feje tetejére állt. Egyedül őmiatta mentem abba a városba ahol tanulok, senkit se ismertem, egyedül voltam, egyedül laktam, és elsőéves (néhány hetes*) egyetemistaként, frissen belecsöppenve az önállóságba ez egy nagyon nagy pofon volt nekem.

Most nem szeretném azt ecsetelni, hogy milyen bad-tripeken mentem keresztül az elkövetkező hetekben.

A lényeg az, hogy egy olyan ördögi körbe kerültem, hogy elkezdtem magam hasonlítgatni hozzá, és ez csak lefele vitt és visz azóta is. Sajnos ugyanarra a szakra járunk, így nagyon sokszor kell látnom. És én rajta elejétől fogva azt láttam, hogy felszabadultabb, szociálisabb lett, körül van rajongva, egy hét alatt szerzett magának vagy 15 barátot (mérnökin kevés a lány, ráadásul ő eléggé szép csaj, így a fiúknál nincs nehéz dolga). Mindeközben én azon voltam hogy előadások közepén ne törjön rám a sírás ahányszor meglátom. Ez nem éppen egy olyan állapot amiben könnyű barátokat szerezni, olyan kisugárzásom volt hogy kb elhervadtak körülöttem a virágok...

A mantrám az volt, hogy "idővel begyógyul a seb", vagy hogy "néhány hónap és már nem a fájdalmat fogom érezni miatta, hanem örömöt a sok jóért amit tőle kaptam". Hát... nem éppen így áll a helyzet... És ez a kérdésem is igazából: Mit tehetnék ez ellen?

A dolog hullámzik. Egy hétig az égvilágon semmi bajom, a másik héten meg Kínáig magam alatt vagyok. Tegnap hónapok óta először felmerészkedtem a szocmédia oldalaira, és láttam, hogy már jó ideje együtt van egy másik sráccal. Nyilván ez várható volt, de mégis olyan szinten rántott le megint, hogy most regényt írok a gyakorikérdésekre...

Viccet félretéve, azt látni, hogy ugyanonnan jöttünk, együtt haladtunk hosszú éveken át, aztán szétváltak az útjaink, neki nagy szögben felfelé, nekem meg szakadékszerűen lefelé, hát nem könnyű. Beleestem a szokásos "szociális média káros hatása" sztoriba, egyszerűen azt látom hogy neki jó, nekem rossz. És ez az önbizalmamat a földhöz vágta teljesen.

És most az van, hogy félek a szeptembertől, félek hogy megint naponta látnom kell, ahogy valaki mást szeret, valamint hogy ő boldog... És mikor magamra nézek, szinte lelkiismeret furdallásom van hogy nem vitt még el a természetes szelekció...

A mai napig ptsd-m van a szakítás utáni pár hét éjszakáitól. Gyakran csak azért maradtam fent hajnalig, mert nem mertem aludni, mert akkor a gondolataimra voltam utalva. Ezalatt ő kibontakozott, boldogabb volt mint valaha. Én az öngyilkosság gondolatával játszadoztam (igen, ez lehet klisének hangzik, röviden: örülj ha annak tarthatod), míg ő megtapasztalta milyen egyetemistaként "pasizni". Én a mai napig nem tartom magam egyáltalán késznek egy párkapcsolatra, ő meg már hónapok óta együtt van valakivel. És még sorolhatnám...

Ezek miatt az önbizalmam, ami az egész előtt teljesen rendben volt, a béka segge alatt van és ott lapul azóta is. Egyszerűen nem tudom elengedni ezt a hasonlítgatás dolgot. És ez az életminőségemre borzalmas hatással van.

Hogy tudnék kitörni ebből?

Nyilván nem várok életmegváltó válaszokat, igazából csak ki kellett öntenem magamból... köszi hogy elolvastad :)



2020. máj. 28. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég komoly

Hát tényleg próbáld meg elengedni, szedd össze magad sportolj ha van időd mert addig se gondolsz rá, gamelj stb. És akkor ha össze szedted magad te is nézz valami csaj után :D A hasonlítgatás dolgot meg úgy ahogy van engedd el mert az gyilkos egy dolog.

2020. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljesen kizárt, hogy én a helyedben ugyanabban az iskolában sőt szakon maradnék, ahol ő van. Ziher, hogy lépnék. Ha nem látnád gyakran már rég túl lennél rajta.

Hát ja egy lánynak nincs nehéz dolga egyetemen meg úgy általában, ha körül rajonganak az emberek kicsit könnyebb kimászni a gödörből...

Kitartás, mást úgysem tud tanácsolni senki. Max tényleg a környezet változás.

2020. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
A pszichoterápiában van erre egy speciális módszer.
2020. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Minseo1998 válasza:
Azt tanácsolom, hogy mozdulj ki, mert egyre depressziósabb leszel. Minél tovább gondolkozol azon, hogy milyen rossz neked és neki mennyire jó annál rosszabbul leszel. Fejben dől el a dolog. Te döntsd el, hogy jól vagy-e. Ha szeretsz sportolni csináld, ha mást szeretsz azt csináld. Az a helyzet, hogy ez nagyon nagyon nehéz, így jól érezni magad, de próbáld meg. Sokkal jobban fogod érezni magad, hogyha rákényszeríted magad, hogy megtedd, utána már menni fog csak elkezdeni nehéz. És ismerj meg embereket, az is segíteni fog, a depresszióra a legjobb gyógymód (amit igazából a legkevésbé akarsz) a társaság és az új dolgok. Új frizura ) bár ez inkább lányoknál áll fenn) vegyél magadnak új ruhákat, beszélgess emberekkel, ha nem kolis vagy vegyél egy háziállatot, kezdj el egy új sportot, egy új hobbit. Valamit ami miatt fel akarsz majd kelni reggel. Ha nem vagy jól írj a barátaidnak, vagy találkozz velük, igyatok meg egy sört, beszélgettek egyet és jobban leszel. Bár az alapján amit írtál nem sok barátod van ott. Akkor fogod tudni igazán elfelejteni, ha majd lesz valaki új. És hidd el ő sem felejtett még el ennyi idő alatt. Én is hasonló helyzetben vagyok, mint ő, még nem felejtettem el teljesen az előző barátom (szintén 4 év) viszont nagyon hamar továbbléptem, de ez nem jelenti azt, hogy őt teljesen el tudtam felejteni, mert az nagyon nehéz. Ettől függetlenül már nem őt szeretem, az új barátomat szeretem, és nagyon boldoggá tesz, viszont négy évet nem lehet pár hónap alatt csak úgy meg nem történtté tenni. És a jelenlegi párom nagyon boldoggá tesz, ez tompította végig a szakítás fájdalmát, és sokkal könnyebbé tette, de így is nehéz. És hidd el a te exed sem olyan tökéletesen boldog, neki is nehéz csak máshogy éli meg. Neked is meg kell próbálnod jól érezni magad :)
2020. máj. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Szervusz, nekem is volt egy fél éves kapcsolatom, ami megcsalással végződött. Korrekten szakítottatok, nem állt le a hátad mögött mással szerelmeskedni, nézd a jó oldalát. Tisztelt téged annyira, hogy szakítson. Közel 1 évig én is ittam mások szavait, mentem sportolni, gameltem 0-24, nem.. ez nem jó. Kifutod a beled, haza mész és alszol, mert fáradt vagy. Felkelsz leülsz játszani, és ha beüt az unalom, mire fogsz gondolni? Hát persze hogy rá. Ez egy ördögi kör haver, ne élj zombiként. Ami nekem segített: Spanokkal menj el és bulizz, minden este. Kelj fel másnaposan és este idd a sárga földig magad, hidd el nem lesz időd gondolni a csajra. Ha ez megvan, akkor ideje ismerkedni. Nem érdemled te ezt meg, egy új csaj kell neked. Egy új barátnő kiveri a fejedből az exed. Ha lelkizni akarsz PM-be írj, meghallgatlak, válaszolok. Peace!
2020. máj. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dizelesgozgep válasza:

" És én rajta elejétől fogva azt láttam, hogy felszabadultabb, szociálisabb lett, körül van rajongva, egy hét alatt szerzett magának vagy 15 barátot (mérnökin kevés a lány, ráadásul ő eléggé szép csaj, így a fiúknál nincs nehéz dolga)."


Egyébként itt a dolog kulcsa. Szóval ne gondold hogy valamit szörnyen elrontottál. Rengeteg ilyen sztori van ám. Több az ilyen szakítás mint gondolod. Ezért is (és sok más miatt is) mindig mondom hogy csak egy lány miatt menni adott egyetemre elég para. Persze ezen már nem tudsz változtatni, csak mondom hogy mikor épp önmagad ostromlod jusson eszedbe ez.

Ha van rá mód én is másik suliba mennék. Így hogy látod akár 2x-3x hosszabb idő is lehet feldolgozni. Bár nyolc hónap eleve semmi 4 év után ha tényleg szeretted szerintem.

Amiket fönt írtak azok tök jók. Mondjuk a mértéktelen ivást én nem javaslom. Persze bulizz többet, de folyton bánatból inni......

Egy pszichológus egyébként tényleg sokat tud segíteni.

2020. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

5ös vagyok, jó persze ne úgy értsd, hogy 1 liter vodka egy délelőtt alatt, csak mert szerelmi bánatod van, kicsit hülyén fogalmaztam :D

A lényeg, hogy keresd a bulikat, ha látsz egyet a közeledben menj el pár haverral, kapcsolódj ki, igyál. És ne azért menj bulizni, hogy igyál, hanem hogy kikapcsolódj, ismerkedj és hogy eltereld a gondolataidat.

2020. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Wow! Egész hasonló a történetünk. Én is egy négy éves kapcsolatból lábadozom, aminek kb. fél éve lett vége. Még senkitől nem kaptam egy érdembeli, jó tanácsot, ami segített volna, így sajnos adni sem tudok. Ha azóta kicsit is jobb lett az állapotod, kérlek írd meg, hogy hogyan sikerült továbblépned, mert úgy érzem egyre mélyebbre kerülök!

Ne haragudj, hogy a kérdésedet egyáltalán nem sikerült megválaszolnom. :D Nem akartam a szokásos klisékkel jönni.

18/L

2020. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dizelesgozgep válasza:
Amúgy azért tűnik kliséknek, és hogy nem rendes válasz. Mert hogy amúgy tényleg nincs jobb. Sajnos ez ilyen.
2020. jún. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!