Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendelkezel mentális betegségg...

Rendelkezel mentális betegséggel? Ha igen, milyen gondokkal küszködsz?

Figyelt kérdés

Tudom, a legtöbbek nincsenek diagnosztizálva, viszont azzal is tisztában vagyok, hogy a legtöbbek olvasgatnak, kutakodnak, hogy mégis mi a bajuk és legalább elképzeléseik vannak arról, mi az az állapot, amiben ragadtak.


Kérlek titeket, hogy az alábbi szavazás keretein belül jelöljétek meg, hogy milyen lelki gonddal bajlódsz. Ha esetleg több is van, akkor azt jelöld be, amelyik a legdominánsabb.

Természetesen olyanok válaszait is várom, akik úgy érzik, mentálisan rendben vannak.


Szívesen veszem azt is, ha kifejted, mire alapozod azt, hogy az adott állapotban szenvedsz. Írhatsz kommentet, vagy privátot, amelyik jobban esik.


A válaszokat előre is köszönöm!


UI: Nyugodtan írj regényt, szívesen elolvasom! Ne fogd magad vissza!



2020. máj. 28. 16:15
A kérdező szavazást indított:
Nem rendelkezem semmilyen mentális betegséggel, kiegyensúlyozott vagyok
Nem rendelkezem ugyan mentális betegséggel, de sokszor feszült, stresszes vagyok, de ennek szintje változó
Szorongás / szociális fóbia
Depresszió / kevert szorongásos depresszió (bipoláris vagy unipoláris)
Anorexia nervosa
Egyéb nervosa (bulimia, ortorexia, fatorexia...)
Pánikbetegség
Avoidant (elkerülő) / Dependens / Paranoid személyiségzavar
Egyéb mentális problémával küszködöm
Küszködöm mentális problémával, de fogalmam sincs, mi a gondom
106 szavazat
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig (5) szavazatokat. Várom továbbra is, mint ahogy az esetleges kommenteket/üzeneteket.


Nem tudom, látod-e még az írást, de kedves "EGYÉB MENTÁLIS BETEGSÉGGEL KÜSZKÖDÖM"-re voksoló, te milyen gonddal kell, hogy szembe nézz?

2020. máj. 28. 16:41
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Jelen esetben a depresszió okozza a legtöbb gondomat, de ott van a háttérben a szociális fóbia is, ami viszont az egész életemet tönkretette.
2020. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor te - ha szavaztál - a depressziót jelölted. Nagyon sok életet tönkretesznek ezek a mentális blokkok. Remélem, van reményed a kezelésére, és tudsz érdemben foglalkozni vele. Mindenképpen jobbulást és kitartást kívánok.
2020. máj. 28. 16:58
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem diagnosztizált, de szerintem biztosan depresszióm van. Ráadásul elég súlyos szerintem... A tünetek stimmelnek, leszámítva az étvágy beli változást.

A közeljövőben tervezem, hogy talán orvoshoz kéne mennem, bár az elmúlt 15 évemet gyakorlatilag annyira tönkre tette ez az állapot, egy barátom sincs, nincs párkapcsolatom és soha nem is volt semmi komoly, hogy fogalmam sincs 31 évesen ha meg is gyógyulok hogyan kéne elkezdenem élni. Egyedül...

2020. máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Nem vagy egyedül. A világban vannak mindig szikrák, amik fényesek, csak észre kell őket venni. Azt írtad, súlyos depressziód van: próbáld meg ezeket az apró fényeket észrevenni a sötétben és beszéld ki magadból, amit ezelőtt nem. Ha belekapaszkodsz a kis sikerekbe, akkor ahhoz mindig vissza tudsz lépni, és egyre feljebb kapaszkodhatsz még akkor is, ha visszaesel, mert azt a kis fényt te magad vetted észre, nem más.



Minden kedves szavazónak: nyugodtan írjatok ti is - akár azt is, amit írtam a leírásban, hogy mire alapozzátok a válaszotokat, vagy ha van valami, amit ki szeretnétek engedni, tegyétek bátran!

2020. máj. 28. 17:22
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Én egy 24 éves Asperger szindrómás autista lány vagyok. Életem során eddig diagnosztizált betegségeim ezek voltak (nem időrendben): hipochondriás depresszió, súlyos depressziós epizód pszichotikus tünetekkel, dysthimia, pánikzavar, alkalmazkodási zavar, obszesszív-kompulzív zavar, figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, differenciálatlan személyiségzavar, szociális szorongás.

A szavazásban az "egyéb"-et jelöltem, mert ezeket sosem lehet függetleníteni egymástól. Akinek van egy súlyosabb mentális betegsége, ritka, hogy nincs még egy.

2020. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Igazad van, ezért is írtam a kérdés leírásban, hogy a domináns. Lehet, esetedben több is domináns, így jogos az egyéb. Bár mondjuk a felsoroltak súlya alapján a disztímia kissé fura.


Remélem, van valami reményed neked is arra, hogy javuljon az állapotod... nem könnyű eset, de talán...

2020. máj. 28. 18:28
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

Depresszió, szintén.

Mondjuk én szerencsésnek mondhatom magam, jó orvost fogtam ki, a gyógyszerek mellett pedig normális életet tudok élni. Nem vagyok tünetmentes, de a tünetek lényegesebben enyhébbek mint évekkel ezelőtt.

2020. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
nemrég hunyt el édesanyám, nagyon hiányzik. ő depressziós volt, ezzel kezelték, szerintem bipoláris depressziója volt. én előtte sokszor nagyon ingerlékeny voltam a családommal, most inkább a depresszió a jellemző, de nincs kimondva, nem voltam kivizsgálva. amúgy irodában dolgozom, nehezen nyitok a másik ember felé, sokszor jobban érzem magam egyedül, de azért el tudok beszélgetni másokkal. de mindig introvertált voltam inkább. szerintem van bizonyos mértékű szociális fóbiám is, nem érzem magam elég értékesnek a többi emberhez képest. nagyobb társaságban nem merek megszólalni. ha csak ketten vagyok valakivel, elbeszélgetek vele, de ha már 5-en, 6-an vagyunk, akkor nem szívesen beszélek. idegileg fáradtnak, enerváltnak érzem magam. régebben nagyon sok mindenen pánikoltam, pl. mikor apukám meghalt, akkor míg anyu haza nem ért a munkából (akkor már le volt százalékolva, de dolgozott valamennyit egy cukrászdában) addig én néztem az ablakból mikor jön haza, minden buszt lestem, hogy azzal jön-e, féltem, hogy baja lesz és elveszítem. minden nap addig imádkoztam míg haza nem ért. (estefelé 1-2 óra hosszát). azt gondolom, hogy anyukámtól örökölhettem a gyenge idegrendszert. félek, hogy a gyerekeim nem örökölték-e. kell-e valamit figyelnem, el lehet-e kerülni, hogy valami komoly bajuk legyen, ha van hajlamuk rá?
2020. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
53%
9-es vagyok, az még kimaradt a hozzászólásomból, hogy a 2-es választ adtam, ill. anyunak a skizofréniát is megállapították, de az nem tudom mit jelent, inkább dührohamai voltak. két hetente injekciót kapott, emellett még kellett kiegyensúlyozót meg kedélyjavítót meg nyugtatót szednie. tb alapon járt pszichiáterhez, aki sose foglalkozott a lelkével, ahelyett hogy beszéltette volna, ő beszélt. anyu nagyon sokat csalódott az orvosokban, és el is veszítette a bizalmát bennük, mert egyik se foglalkozott vele igazán.
2020. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!