Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondanátok a haveri körben,...

Elmondanátok a haveri körben, hogy depressziósok vagytok?

Figyelt kérdés
Barátaim nincsenek, viszont haveri köröm azért van. Folyton megkaptam a fejemre, hogy negatív vagyok, energia vámpír, nyavajgós, stb. Ez ment éveken át, aztán persze lassan kiderült, hogy súlyos depresszióm van. Ti elmondanátok ezt? Vagy hagynátok, hogy úgy éljetek az emberek emlékeiben, mint a folyton negatív tag a társaságban?
2020. máj. 28. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai vilagban mar elfogadottabb. Nalam is tudjak sokan, hogy panikbeteg vagyok. Aztan mikor meselek rola kiderul, hogy nekik is volt hasonlo idoszakuk, csak ok tul tudtak rajta lendulni.
2020. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem ezért szakították meg a kapcsolatot mert úgy voltak vele hogy ha depressziós vagyok akkor depibe viszem őket is. Azóta már csak a pánikbetegségem mondtam el 1-2 embernek.
2020. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha elmondod nekik, lehet, hogy el tudsz veluk jobban beszelgetni es a kapcsolatotok is melyebb lesz. De az is lehet, hogy meg jobban elpartolnak toled, hogy "orult" vagy (nyilvan nem), de akkor meg kar rajtuk aggodni.
2020. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát... a depresszió már nem azt jelenti, mint eddig. A sok "kamudepis" miatt már nincs létjogosultsága és úgymond presztizse, már nem tekintik betegségnek, csak ahogy te mondtad nyavajgásnak. Az átlag ember ehhez úgy áll hozzá mintha náthás lennél. Ha náthád van igyál meleg teát, ha depressziód van legyél vidámabb és ne itt depizz. Sajnos ez az általanos megítélés, és amíg öndiagnosztizált pszichológiai "betegekkel" vagyunk tele, addig ebben nem is lesz változás.

Elmondhatod, aztán a reakciókból kiderül, hogy érdemes-e tartanod velük a kapcsolatot, komolyan vesznek-e...

2020. máj. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Havernek nem, barátnak igen.
2020. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon egyet kell értenem a negyedik válaszolóval.

Mivel sokan sima szomorúságnak gondolják a depressziót, már szinte csak a szakemberek meg az érintettek tudják pontosan, milyen is ez. Nekem is az a tapasztalatom, hogy ha olyanoknak beszélsz róla, akik nincsenek tisztában azzal, hogy ez a betegség mekkora kínokkal jár, akkor még rosszabbá tehetik az állapotodat az ilyen "beszólások". Sokszor éppen a család, a barátok azok, akik miatt még mélyebbre süllyednek a mentális betegségben szenvedők. Ha úgy gondolod, vannak annyira felvilágosultak, tájékozottak a barátaid, akkor mondd el nekik. Elvégre azért vannak a barátok, hogy számítani tudj rájuk. Ha nem, akkor jobb, ha megóvod magadat az ilyen véleményektől.

2020. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Én még a családomnak sem mondom el.
2020. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!