Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelték ki a depresszi...

Hogyan kezelték ki a depressziódat? Mit tettél te érte hogy túl legyél rajta?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom, hogy a depresszió nem egy nátha, hogy csak úgy "ki kezeljék". De azért mégis érdekelne mi segített.

Párom sajnos évek óta arra panaszkodik, hogy depressziós és sajnos az okot nem a fejében próbálja megoldani, hanem folyton azzal jön, hogy neki nem "csak" depressziója van hanem valamilyen más szervi baja amit az orvosok (mindet bejárta) nem vesznek észre, vagy valamilyen tesztet nem végeznek el, stb. Még eleinte komolyan vettem, azt hittem tényleg van valami szervi baja, mert gyakran voltak gyomor panaszai. De azóta amennyire lehet egészségesen táplálkozunk és mégis mindig van valami baja. Szerinte, volt már szivrohama, vese leállása, gyomorrákja, nemibetegsége, autóimmun betegsége, agydaganata, májcirózisa, kihányta a máját, idegrendszeri megbetegedése, lájmkórja, diabétesze, multiplex szklerózisa, nyugtalan láb szindrómája, szem szárazsága, légszomja, szívbetegsége, na és persze koronája... A többire nem emlékszem. Mert hogy ő szarul érzi magát, meg gyenge stb. De abszolút semmit nem csinál abból amit az orvos javasol neki, mert mindenre azt mondja, hogy hülyeség. Tablettaról hallani sem akar, mert hogy mennyi mellékhatása van, belehal.

Folyton a telefonban gubbaszt és keresi a tüneteket, meg hogy az orvosnak milyen vizsgálatot kell el végezni, hogy meg állapítsa. Mindig azt mondja, hogy én nem hiszek neki meg nem értem meg, nem akarok segíteni. De hiába próbálok rajta segíteni, meg sem hallja amit mondok neki, az orvosokat pedig mindenféle idiótának lehordja, csak a sajátját fújja, hogy rajta senki nem segít, mert neki biztosan van valami betegsége amit nem kezel ki az orvos.


2020. máj. 28. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát én ezek után azt is megkockáztatom, hogy semmi baja, csak hipohonder
2020. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az tuti, hogy hipohonder. De emellett van a depi is, ami ugye jár némi szervi tünettel is. Ezért abban reménykedem, hogy ha ki gyógyul a depiből be látja végre, hogy minden a depi miatt van.
2020. máj. 28. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Krónikus depresszióból nem lehet kigyógyulni, max. tünetmentes állapot hozható létre és tartható fent. A hipochonder képes minden betegséggel azonosulni, azokat elhinni, kivéve a saját hipochondriáját. Nagyon nehéz műfaj mindkettő, inkább azt kell elfogadnod, hogy sok mindent nem tudsz tenni az ügy érdekében.
2020. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mármint úgy értem, hogy mi van ha valójában nem depressziós csak azt is beképzeli mint az összes többit.


De ha tényleg az se reménykednék ebben, depresszió nélkül is maradhat hipohonder, ez nem függ össze :\ Amúgy a depresszió lelki eredetű, szóval amíg ezt nem fogadja el és mindenképp a "fizikai bajaira" keresi a választ, addig nem hiszem, hogy meg fog oldódni.

2020. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én elfogadtam, hogy semmit sem tudok érte tenni. És ma tisztáztam vele is, hogy nincs olyan orvos, vizsgálat vagy csoda pirula ami képes arra hogy segítsen neki, mert ő maga semmit nem tesz azért hogy ne érezze magát rosszul. Már most ott tartok, hogy azt se bánnám ha kvázna, csak csináljon már valamit a folytonos nyafogás helyett
2020. máj. 28. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki ennyire mélyen van akkor feltétlen szüksége lenne gyógyszeres kezelésre + szakemberre... Nincs ebben semmi szégyellnivaló. Te nem vagy pszihcólugs/pszichiáter így segíteni se tudsz rajta, hiába szeretnél bármennyire. A hipohonderség egyébként a szorongásos, depressziós állapotok egyik kivetülése. Jellemzően a hipohonder a rossz lelkiállapotát, testi tüneteti (izzadás, magas pulzus, gyomorgöcs) igyekszik valamilyen szervi rendellenességgel megmagyarázni, holott teljesen pszihcés az egész. Illetve sokszor így akarnak figyelmet szerezni.
2020. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz, de mint írtam semmit sem csinál amit kér tőle a doki. Már azon gondolkodom, hogy fel hívom megkérdezni hogy haladnak vagy mit javasol, de nem tudom mennyire "szokás" ilyesmit tenni egy hozzátartozónak
2020. máj. 29. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem elég a pszichológus, gyógyszerre is lenne szüksége. A kettőt legtöbbször kombinálni kell. Hidd el az adna neki egy löketet, ahhoz hogy változtatni tudjon magán és az életén. Miután összeszedte magát abbahagyhatja természetesen a szedését. Ezeknek ez a lényege
2020. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8# igen, teljesen egyet értek veled. Már csak rá kéne szedni, hogy vegye be a gyógyszert. Újfent azt csinálja, hogy kiiratja a dokival, megveszeszi és nem szedi... utána olvas a mellékhatásoknak, véleményeknek stb. az orvost mindenféle idiótánakle le hordja, amiért ezt és nem azt írta fel neki...

Szóval kész agyrém a viselkedése.

2020. máj. 29. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!