Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Setralin (SSRI) gyógyszer...

Setralin (SSRI) gyógyszer mellékhatásai? Ki hogyan élte meg az első heteket?

Figyelt kérdés
Néha remegő görcsök szoktak rám jönni magas vérnyomással. Odáig fajult, hogy napi szinten estére 160-180 közötti volt és fél órás felső testi görcs rohamok törtek rám. Családban volt pánik beteg és frontint adott, ami kB 5p alatt véget vetett a rohamoknak. Nem volt semmi mellék hatás csak roham ahogy be következett rövidre fogta. Elmentem orvoshoz írt fel frontint de nem napi szinten csak amikor rohamom van. Viszont további vizsgálatok után írták fel sertralin gyógyszert. Első nap este amikor bevettem, minden olyan idegenné vált csak folytak a dolgok körülöttem. Éjszakára olyan roham jött rám mint még soha, bal oldalam zsibbadt égett a mellkasom és a belső szerveim. Azt hittem nem élem túl mentő is lett hívva. 1 óráig tartott az egész. 2. Nap este bevétel után enyhe égés, látás romlás, nem tudtam fókuszálni, mint ha megfordult volna a látásom. Éjszaka indokolatlan felébredés, mint ha reggel lenne és a legroszabb tünet a fejemben, mint, ha valaki szét akarná tépni. Váltakozva üresség, beszükülés érzet. 3. Nap 1 tünet sok felébredés, mint ha reggel lenne. 4. Nap pupillám, mint, ha tű lenne olyan kicsi furcsán érzem a magam, tükör képem idegen, látás romlás és megint a fejemben, csukott szemmel, mint ha a sötét tér össze ment volna és kellemetlen össze huzodás tágulás érzet. Kicsi görcs roham első nap, hogy frontin nélkül 10p alatt elmúlt. Kérdés az lenn, hogy ez meddig tart és kinek mi a tapasztalata....Azt állítják, hogy ez normális, de én nem tudom felfogni, ha a frontin minden tünet nélkül megszüntette, hogyan lehet egy ilyen éles váltás a másik, elvileg erre kitalált gyógyszere. Soha nem szedtem semmit és ez ilyesztő. Tudat is, hogy beteg vagyok, mert rohamom kívül nem éreztem semmi más negatívumot.

2020. máj. 29. 09:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

kivizsgáltatta magad más irányban is?

ha pánikbeteg vagy akkor hosszútávon antidepresszánst adnak, mert a frontin csak egy ideig jó, rövid hatástartamú és egy idő után emelni kell az adagon.

Nekem csak szédülés, meg levertség volt, meg alapból nem éreztem magam jobban. Már 4 éve szedem hosszú távon nekem a megnövekedett éhségérzet a mellékhatás.

De mindenesetre szerintem ez olyan, hogy jobb lenne ha fekvőbetegként állítanák be a gyógyszert, mert akkor ott helyben tudod mondani éppen mi van veled.

2020. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a válaszod. Nem voltak vizsgálatok a korona vírus miatt. Labor vizsgálatom is csak most lesz. Voltam neuroligián, elhajtottak mentális Gondozóhoz egyből. Ott értetlenül álltak, hogy leletek nélkül mégis miért küldtek oda. 2 órát beszélgettünk, minden negatív lett, de felírta ezt a gyógyszert. Hozzá tartozik, hogy első rohamomkor bevittek honvéd kórházba 2 éve, sok energia italt ittam napi 5 6 doboz. Egyik napról másikra ez lett belőle, de utána tünet mentes voltam mostanáig. 2 éve nem fogyasztok koffeint semmilyen formában és nem dohányzok ☺️
2020. máj. 29. 09:54
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

háziorvoshoz menj el mindenképp (járvány után, bár azt lehet alatt is) és ő tud beutalót adni, mert fontos, hogy neurológus normálisan megvizsgáljon.

nekem ahogy olvastam spec. epilepszia jutott eszembe azt meg ugye nem antidepresszánssal kell kezelni és nem pszichiáternek. (habár ő is tud oda beutalót adni)

de az meg, hogy figyeled magad állandóan az sem jó, tudom, mert nekem is ez volt, konkrétan könyvnyi lelettel mentem már pszichiáterhez.

2020. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Bocs elvesztettem a fonalat egy idő után de amit tudok mondani (én is szedtem SSRI antidepresszánsokat)

- az első 2 hét kemény.. ilyenkor jellemzően felerősödik a depresszió, szorongás, jellemző a hányiger, rosszullét ahogy a változások beindulnak az agyadban és a tested megszokja a gyógyszert

- ebben az időszakban javasolt napi 3 X nyugtató (frontin, xanax) szedése pont ezek miatt a mellékhatások miatt

- a szedés elkezdeését követő 3-4 hét alatt hatnak az antidepresszánsok de hidd el megéri kivárni

2020. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm bocsi ☺️ Röviden régen volt 1 görcs rohamom az energia ital miatt, mert sokat ittam (akkor ezt mondták) 1x fordult elő. Aztán kv rászoktam volt 1x 2x kicsi remegés este. Leszoktam erről is. 2 éve semmi koffein és egyik napról a másikra tünetek nélkül ugyan azzal a panasszal lettem rosszul, mint először a sok koffein miatt. Nem mentem sehova vele, mert volt pánik beteg rokonom és energia italos offnál voltam kardiológián nem találtak semmit. Ő meg adott nekem frontint, ha valami baj lenne próbáljam ki. 2 éve tartogattam porosodni ☺️ és most, hogy derült égből villám csapás ugyan úgy rosszul lettem bevettem frontint és 5p alatt véget ért a roham. Most mentem el orvoshoz, mert így nem lehet élni, hogy mástól kapott gyógyszert tömök magamba. 1x 2x elő fordul arra jó, de már napi szintre jött ez a baj. Orvosnak mondtam mi használt és azt javasolta felirja, de ne szedjem csak, ha tényleg baj van. Mellette korona vírus miatt csak neurologiára küldtek, ahol nem is vizsgáltak meg, egyből elkuldtek mentális Gondozóhoz aki SSRI gyógyszert írt fel (sertralin), de nem talált semmit nálam.

Konkrétan első frontint 1-2 hónapja vettem be és amikor azt éreztem nagyon durva görcs rohamom van.

SSRI 5. Napja szedem.

Meg nyugtató, hogy akkor ez tényleg normális ☺️

2020. máj. 29. 12:19
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg pánikrohamjaid voltak, ezeket a szorongás, rossz lelki állapot idézi elő, nem hiszem, hogy szervi bajod lenne. Ilyenkor felmegy a pulzusod, halálfélelmet érzel, pánikot, rángatózik a tested. Ijesztő tud lenni de teljesen veszélytelen, a szorongás így próbál távozni. A koffein pedig egyfajta idegrendszeri túlműködést okoz, így nagyobb vlaószínűséggel lesz rohamod. Ezért érdemes ilyenkor kerülni.

Ezt nem tudom, hogy mondták-e de teljesen normális ha az első 10-15 napban rosszabbul vagy. Ilyenkor szokták azt javasolni, hogy azt érzed, hogy gáz van vegyél be frontint. Ha ngyon rosszul vagy akár napi 3X is (reggel, délután, lefekvés előtt) De erre valószínűleg 1 hét múlva nem lesz szükség. Ha adott esetben nem javnulna a helyzet (ami elég valószínűtlen) gyógyszert kell váltani. Sajnos nekem se vált be az amit először szedtem.

2020. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ☺️Első nap vettem csak be frontint, a rohamokat is többnyire frontin nélkül tudtam már kezelni. Nap közben soha nem jön rám csak este. Ilyen szempontból szerencsés vagyok, nem akadályozza a munkám és a nappali társasági életem. Mindig akkor jön rám amikor pihennék. Felszoktam polcolni a lábam és zacskóba vissza lélegzek, vagy simán figyelek a levegő vételre. Kontrollt akkor vesztem el amikor zsibbadok. Mondták, hogy okoz némi kellemetlenséget, de erről nem volt szó, hogy ilyen "agresszíven" fellépőek lesznek. Aggódtam már kicsit miatta, hogy minden nap másik tünetem van tőle és nem is egy kellemes érzés amit bentről érzek fejemben.
2020. máj. 29. 17:28
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

4-es jól beszél, magam is csak megerősíteni tudom.

Amikor elkezdtem szedni, még nem tudtam, hogy megy ez. 6.napon nekem is akkora pánikrohamom volt, hogy azt hittem ott maradok. Az első 2-3 hétben felerősíti a tüneteket rendesen, ezért kell mellé a nyugtató. De nem 0,25mg hanem kb 4x0,25. Aztán, ahogy telnek a hetek, egyre jobb lesz, a nyugtatóból meg egyre kevesebb kell, 2 hónap után pedig már semennyi.

2020. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, kell pár hét míg beáll. Egyén függő. Kitartás kell, ez terápiás gyógyszer. Minden rendben lesz.
2020. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt a sertralintól, semmilyen mellékhatás. Pedig eddig minden győgyszernél a létező összes mellékhatás kijött. De ettől nem. Miközben olvastam, két dolog is eszembe jutott: 1, Epilepszia (ami elég valószínű) 2. Anti NMDA receptoros agyvelő gyulladás. Ez egy nagyon rotka betegség. A világon mindössze 271 ember szenved ebben a betegségben. Tünetei a következők: görcsrohamok, idegenség érzés, nem ismered fel a sajat tukorkepedet. De ezt a neurológián sem fogják tudni megmondani, mert röntgennel nem kimutatható. Csak agy biopsziával lehet kimutatni. Sokan nem ismerik ezt a betegséget, de javaslom, hogy nézd meg a Lángoló Agy című filmet. Hasznos lesz meglátod. Mihamarabbi jobbulást! És az energia italtól nem lesz görcsrohamod, akármennyit is iszol meg belőle, én is szoktam, inni, de semmi bajom tőle.
2020. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!