Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vehetjük észre a...

Hogyan vehetjük észre a bipoláris zavart?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg a kérdésemet, csak arra vagyok kíváncsi, hogy aki bipoláris zavarban szenved, az leírná-e, hogy neki mik voltak a tünetek? Nagyon hálás lennék ha valaki leírná:/

2020. máj. 29. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak tünetek, de ez is, mint minden más, befolyásolható. Leírhatok akár három random tünetet, lehet mindent tapasztalnád, mikor semmi köze sincs semmihez.

Szakember tud neked segíteni, ő el tudja mondani, hogy van-e valamilyen problémád.

2020. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Jobban jársz, ha olvasol erről. Bár sokan a betegek közül is tisztában vannak azzal, hogy mi a bajuk, de mégsem képesek objektív képet alkotni magukról.

Én éltem 3 évig egy ilyen beteggel. Szegény egy intelligens idős hölgy volt. Mindig tudta, ha "rosszat" csinált, és másnap jött bocsánatot kérni.

Amíg a gyógyszerek hatottak, minden rendben volt. nála éjjel kezdődtek a problémák. Hangokat hallott és meg volt róla győződve, hogy tv-t nézek hangosan, noha aludtam. Illetve aludtam volna, ha nem ébreszt fel.

Mivel éjjel nem aludt, mosogatott, mászkált, átrendezgette a szobáját. Én pedig hulla fáradt voltam általában.

Nehéz volt türelmesnek maradni néha, de valójában nem tehetett róla. Ugyan ez ment akkor is, mikor a gyerekei meglátogatták. Ők úgy tettek, mint ha nem vették volna észre.

az is előfordult, hogy ilyenkor agresszív volt a maga módján. De mivel alapvetően egy nagyon fegyelmezett, tanult és intelligens hölgy volt, nála ez maximum egy kis kiabálásban merült ki.

Nem volt veszélyes senkire, önmagára sem. De ez az állapot idővel romolhat, és akkor már felügyelet kell.

2020. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minél hamarabb szeretnék én is orvoshoz fordulni, szedek kedélyjavítót is, de már az orvos is ezen gondolkodott, hogy fenn áll a veszély a bipoláriára. De azért köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 30. 00:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen tünetei vannak személyenként, változó, de leírom a saját tapasztalatomat. Nálam a következő tünetek jelentkeztek: klinikai depresszió, aztán mánia. Depresszió: két hétnél tovább tartó, tartós levertség, öröm érzés teljes hiánya, érzelmek ellaposodása, érdeklődés beszűkülése, fáradékonyság, rossz közérzet. Mánia: fokozott már kóros jó kedv, hatalmas energia, világmegváltó tervek, fokozott fizikai es szexuális aktivitás, pénzköltés, felelőtlenség, mások életének veszélyeztetése, közlekedésben, és mint egyéb dolgokban, tévezmék is lehetnek, hallucinációk, hanghallásik, ha együtt ját pszihotikus zavarral is, de ez nem feltétel. Nagyjából ennyi. Remélm tudtam segíteni. 25/L Pszihotikus depresszio
2020. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm!
2020. máj. 30. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!