Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autistaként milyen védett...

Autistaként milyen védett helyen tudnék dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit hosszú lesz a mondandóm, és megkérek mindenkit, aki nem ért a témához, vagy troll, az kerüljön, köszönöm! Nos, 21 éves fiú vagyok, és ugyan jelenleg van állásom egy benzinkúton, ahol nem leszázalékolt emberek dolgoznak. De viszont innen el akarok menni, kicsit az éjszakázások neccesek, sok szemét alak jön éjjel. Elmennék, de nem tudom, hogy hova indulnék el. Milyen helyek vannak lehetőleg Budapesten vagy közelében , ahol értelmi sérültek (is) dolgozhatnak, illetve milyen autizmusbarát/specifikus munkahelyek vannak? Azt fontos megemlítenem, hogy még nem vagyok leszázalékolva, mert még nem kérvényeztük a koronavírus-járvány miatt. Fogyatékossági járulékot viszont korábban megigényeltük, azt kapok, illetve az utazási kedvezményt is megkapom 5 évente automatikusan. Természetesen van papírom az autizmusomról. Nagyon félek, de a benzinkútról is el akarok menni, teher már bemenni. El vagyok veszve. Nagyjából ennyit szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 29. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdés az hogy mihez értesz, valamint milyen fokú az autizmusod? Mit jelent neked a "védett hely"-en dolgozni?
2020. máj. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem sok mindenhez. Van egy szakmunkás bizonyítványom, meg érettségi, és ezzel be is zárul a történet. A papíron az állt, hogy középsúlyos Asperger-szindrómát diagnosztizáltak. Védett hely alatt azt értem, ahol leszázalékolt, értelmileg sérült emberek dolgoznak, hasonlóak, mint én. Nem akartam magam csúnyán kifejezni.
2020. máj. 30. 00:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen eladói állásra, esetleg ha továbbképzed magad fogtechnikus, vagy ilyesmi ha szeretsz bütykölni.

Egyébként te érzed hogy aspergeres vagy, vagy ez csak "rajtad maradt" diagnózis?

1-es voltam.

2020. máj. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sokszor érzem. De ezt nehéz elmagyaráznom, illetve szemléltetnem mással, hogy milyen ez. Megpróbálom leírni, hogy milyen helyzeteknél érzem ezt. Például, ha kések valahonnan, ahova időpontra kell menni, akkor nagyon ideges leszek, ilyenkor ha az első öt percben hozzám szólnak, akkor lobbanékony vagyok. Kívülről nem látnak semmit, mert nem ütöm a falat vagy ilyesmi. Másik példa, ha nem tudom egy szó jelentését, akkor a neten addig kutakodok, még meg nem találom, és ha nem találom, akkor ismét az a helyzet van, amit fentebb írtam. Párkapcsolat ügyileg nulla vagyok. A kommunikációmat viszont nem érzem annyira rossznak, szerintem egész jól elboldogulok. Szemkontaktus gyakorlott, tehát ez egy kis időt igénybe vett, mire idegenekkel is tudtam huzamos ideig tartani a szemkontaktust, viszont a lányok társaságában extrémen feszült, és félénk vagyok. Ilyenkor még kommunikálni is alig tudok. Ennyi helyzet jutott eszembe elsőre.
2020. máj. 30. 01:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a lányok is ugyanolyan emberek, nem kell hogy feszült legyél. Nekik is vannak kudarcaik még ha nem is mutatják, vagy nem olyan látványos mint pl. amikor egy pasit visszautasítanak.

Mondjuk ha nem lenne diagnózisod, sokkal több lehetőséged lenne munkára.

Én azt gondolom, rengeteg autizmussal élő ember van aki nem is tud róla hogy az, vagy tud róla, esetleg sejti, de nem diagnosztizáltatja magát.

2020. máj. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ők is ugyanolyan emberek, de valamiért fokozottabban feszült vagyok a korombeli lányok társaságában. Persze, ha egy ideje már ismerem őket is, akkor már lazább vagyok. Széles a skála, ezért nehéz diagnosztizálni, illetve sok az összetéveszthető kritérium.
2020. máj. 30. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
Közszféra nem opció? Postásnak pl simán alkalmas lehetnél. A mi postásunk szinte analfabéta.
2020. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!