Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mutizmus, asperger szindróm...

Ez mutizmus, asperger szindróma, szociális fóbia vagy csak introvertáltság? És hogyan lehet belőle kijutni?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal korom óta visszahúzódó voltam, ha vendégek jöttek a szüleimhez, akkor nem beszélgettem velük, mint a többi gyerek, hanem elbújtam. A családommal teljesen normálisan tudok beszélni és egy-két barátommal is, de ha valaki félig idegen, akkor csak akkor szólalok meg, ha kérdeznek. Boltba menést, jegyvásárlást, telefonos rendelést mindig próbálom elkerülni. Szinte soha nem nézek az emberek szemébe, vagy csak fél másodpercig, aztán máshova nézek. Sokszor nem tudom, hogy amit mondok az teljesen hülyeség és tiszteletlen vagy megállja a helyét. Iskolába sokszor volt úgy, hogy a tanár beszélt, nekem meg tök jó és sok mondanivalóm lett volna, de nem tudtam megmukkanni. Okosnak tartom magam. Ha félig idegennel agy idegennel kell beszélni, akkor mindig olyan érzésem van, mintha fájna a fejem. Nemet mondani szinte soha nem tudtam csak a csládomnak.


Akkor ez melyik? Ti hogyan győztétek le vagy hogyan lehet ezen segíteni?



2020. máj. 30. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem egyszerűen introvertáltabb vagy. Nagyon sokan vannak hozzád hasonlóak. Legyőzni vagy segíteni max úgy tudnál rajta ha beleraknád magad kissé kellemetlenebb helyzetekbe és látnád, hogy nem is annyira vészes megvenni azt a jegyet mondjuk és legközelebb sokkal könnyebben menne.
2020. máj. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akár több keveréke is lehet . Én szociális fóbiát és introvertáltságot mondanék . A szociális fóbiát úgy lehet "gyógyítani" ,ha erőlteted,direkt olyan helyzetekbe hozod magad ,ahol érintkezned kell másokkal.Minél jobban bezárkózol,és rettegsz,annál rosszabb lesz ,és ebből súlyos depresszió is kialakulhat .

Amúgy alapvetően pszichológust javasolnék . Nekem abszolút nem segített ,igaz én aspergeres autista vagyok , tehát ez veleszületett ,nem kialakult,szerintem ezért nem tudott segíteni a pszichológus .

2020. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Ennyiből nem lehet megállapítani, hogy melyik van neked a leírtak közül. Ha Aspergerre gyanakszol, "nézd át" jobban a gyerekkorodat, mire voltál érzékeny, hogyan viszonyultál a világhoz, hogyan tanultál, miben tértél el az átlagtól. Rengeteg könyvet, videót találhatsz erről. A leírtak alapján lehet ez egy erősebb fajta szociális szorongás. De én is sokáig azt hittem, hogy csak introvertáltabb vagyok, aztán később, mint kiderült, benne vagyok az autizmus spektrumban. Felnőttként macerásabb ennek utánajárni, de nem lehetetlen. Ha úgy érzed szükséged van egy "címkére", akkor menj utána jobban a témáknak. De ha be is bizonyosodna, hogy ezek közül neked bármelyik van, akkor is élhetsz teljes életet. Minden készségen lehet fejleszteni valamennyire, ha dolgozol rajta. Segítséget is kérhetsz, ha egyedül nem megy.
2020. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Jaj, ne diagnosztizáld magad mindenféle komoly betegséggel! Szorongsz! Már rég pszichológushoz kellett volna menned, és már rég meg lenne oldva! Addig is olvasd el Almási Kitti Bátran élni című könyvét, illetve nézzél tőle youtube-on a témában.
2020. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!