Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni az egyre...

Mit lehet tenni az egyre elviselhetetlenebbé váló hipochondria ellen?

Figyelt kérdés

Amióta home office van, egyre elviselhetetlenebb. Túl sok időm van figyelni magam, a testem minden apró rezdülését, böngészni a netet és gondolkodni hülyeségeken. Meg hát ugye túl kevés külső inger ér (pl. barátok, akikkel 2-3 hónapja nem találkoztam).

Érdekes módon a koronavírustól félek a legkevésbé, bár egyszer felment a hőmérő 37,2-re pár napig esténként, akkor kicsit megijedtem.

Általában ha beképzelek magamnak valamit, pl. szívbetegséget, akkor egyből rohanok orvoshoz, és ha negatív az eredmény, az többnyire megnyugtat.

Most viszont teli volt az újság vele, hogy nincs normális orvosi ellátás. Tudom, hogy már lehetne menni, de együtt elek az idős, krónikus beteg édesanyámmal, nem akarnék hazahozni neki a kórházból mindenféle nyavalyát képzelt betegségek miatt. De egyre nehezebben viselem.

Az is betett, hogy múltkor volt egy cikk, hogy nem láttak el egy 33 éves agyhártya-gyulladásos nőt, mert a kórházak nem voltak hajlandók fogadni koronateszt nélkül, és így bele is halt. Én is 33 éves vagyok, és a cikk után napokig “észleltem a tüneteket”, mint nyomás a fejemben, szédülés, hányinger. Azóta hosszú nadrágban és vastag zokniban megyek sétálni és kerülöm a sűrű bozótos részeket, hogy ne csípjen meg a kullancs...



2020. máj. 30. 15:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

És most már ott tartok, hogy gyógyszereket sem merek bevenni, mert félek a mellékhatásoktól.

Fejembe vettem, hogy gyenge a szívem, mert pánikroham alatt időnként 150/110 körüli vérnyomásértékeket mértem. És egy amerikai kutatás szerint az ibuprofén tartalmú fájdalomcsillapítók rendszeres szedése 4x-esére növelheti a stroke vagy szívroham kockázatát. Ezért fejfájásra is max vizet iszom...

2020. máj. 30. 16:01
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
terápia.
2020. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Így van, pszichoterápia.
2020. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kezdetnek: olvass kevess ilyen témájú hírt (közösségi oldalon is kerüld az ilyen híreket). Ez is fog segíteni.
2020. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2, #3: Szeretnék menni. De az is mikor lesz biztonságos, hogy Anyukámnak ne hozzák haza semmit? Ő 3 hónapja ki sem teszi a lábát itthonról, de jól bírja, mert erősen introvertált a személyisége. Olyan hobbijai vannak, amit otthon egyedül tud csinálni. Én viszont járvány előtt teljesítménytúráztam, konditerembe jártam, étterembe legalább heti 1x, meg rendszeresen kávézni/teázni/sörözni/társasjátékozni a haverokkal.

A legrosszabb, hogy mint kiderült, a haverjaim a járvány alatt is összejártak, grillpartykat meg közös túrákat tartottak, csak nem mondták nekem, hogy ne érezzem rosszul magam (tudták, hogy én szigorúan tartom a korlátozásokat Anyukám miatt.)

2020. máj. 30. 16:13
 6/15 A kérdező kommentje:
#4: Sajnos nagyon nehéz elkerülni, leginkább Facebook absztinenciát kellene tartani pár hétig.
2020. máj. 30. 16:23
 7/15 anonim válasza:
100%

Eddig jártál szakemberhez? Ha nem, akkor keress valakit, a legtöbben még mindig rendelnek online. Én szerencsére már jövő héten mehetek személyesen is, de ha nálad ez nem opció az anyukád miatt, akkor az online konzultáció a legjobb lehetőség.

Illetve tudom, hogy nehéz, de tényleg próbáld meg kerülni az ilyen jellegű híreket és ne keress rá a panaszaidra sem. Én az elmúlt két hónapban legalább 4-5 halálos betegséget diagnosztizáltam magamon emiatt. Tudom, hogy nagyon rossz, hasonló problémákkal küzdök én is, de kitartást!

2020. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen végigköveted legalább az első másfél. két órát, mindent megértesz, kedves kérdező:

https://www.youtube.com/watch?v=K9E58FQB9_g&list=PL9UBjX2XUV..


Persze utána tovább tanulmányozhatod vonatkozó weboldalakon. A valóság sokkal egyszerűbb, mint hiszed, a félelem és a stressz a leginkább betegítő, ezért működik úgy a világ, ahogy. A slusszpoén az, hogy ami tényleg veszélyes, azt sokan segítségnek hiszik. De legalább te már minden szempontból óvatos vagy. Ellenben a túlzott óvatosság már megakasztja az életed, ezért javaslom a fenti linken lévő tudományos eszmefuttatást végigkövetned. Bizonyított eredményekről szól, bizonyítékokat a megfelelő weboldalakon találsz, orvosi műszerekkel. És józan paraszti ésszel. Ellenben aki elveszik a részletekben, és nem látják a fától az erdőt, és a presztízsnek hisznek, valamint az aktuális szokásoknak,

nos, az sok minden lehet, csak nem tudományos hozzáállás. A videóban megtudhatod, mi az igazság, és az részben megnyugtató, részben pedig elgondolkodtat, hogyan lehet felismerni a rejtett veszélyeket és elhárítani. A legnagyobb veszély az emberek többsége, akik támogatják a dogmákat, valódi tudás helyett.

2020. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2020. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én pszichiáterhez mentem, de nekem sokáig nem hipochonderség volt, hanem meggyőződésem volt, hogy bajom van.

amióta szedem a gyógyszereket, jobb de nem teljesen. kevésbé figyelem a tüneteket a magamon, nekem a pszichoterápia nem segített, bár akinél voltam (sztk) szerintem nem volt jó, de pénzem terápiára nincs.

egyébként vannak olyan pszichológusok, pszichiáterek akik rendelnek (nyilván normális terápiát amúgy is csak magánban kapnál)

2020. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!