Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás ellen milyen gyógysz...

Szorongás ellen milyen gyógyszer javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hát igazából az lenne a problémám hogy egyik nap még tök motivált vagyok a másik nap már simán gondolkodom az öngyilkosságon... Próbáltam dolgozni de ha sok ember és olyan emberek vesznek körül akiket nem ismerek Akkor konkrét remegek a szorongástol.Persze néha van olyan melló ahol rokonjaimal megyek dolgozni aztán ennyi! (Elég ritka), emberi kapcsolataim nincsenek, ujakat képtelen vagyok ki alakítani,nincs olyan akivel megoszthatnam gondjaimat, én még itthon lakom a szűleimel amúgy 20 éves vagyok, valójában senkire nem számíthatok tudom nagy fiú vagyok és nekem kellene megoldani a problémáimat viszont sajnos régen elég sokat kirekezztetek a suliból a gimiben már néha előfordult hogy fizikailag is bántottak,a kommunikációs képességem az nulla... barátaim nincsenek sehova nem járok el szórakozni, konditerembe akartam menni de egy lány azt mondta hogy ugyan olyan lelki nyomorék leszek majd ha ki gyurom magam, igazából azért akartam menni kondiba hogy akkor talán több önbizalmam lesz,de rájöttem mivan ha tényleg igaza van ennek a lánynak...! Pszichológusra nincs pénzem és szégyellnék is menni! Igazából számomra az is csalódás hogy a szüleim szó nélkül hagyák hogy egész nap itthon legyek és legalább annyit mondanak hogy "fiam van valami terved az élettel kapcsolatban?"! de még ennyit sem mondanak..Fater bejön a szobámba le ül megérkezi mit csinálok mondom "semmit" aztán egy hétig nem beszélek senkivel, egy kicsit rosszul is esik hogy nem érdekli őket hogy mivan velem?

Én ha magamból indulok ki én azt sem hagynám hogy az én gyerekem akár 2 napot is otthon töltsön egyedül a szobájaban...!De mind ettől függetlenül ha valaki Miskolc felé lakik azzal Szívesen mennék kondiba vagy bármilyen társaságra nyitott vagyok! köszönöm ha elolvastad! Legyen szép-/napod/estéd/reggeled amikor ép olvasod :) ha kommentelsz lègyszives korod írd le!



2020. máj. 31. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Neked nem gyogyszer kell, hanem keresni egy munkat, bemenni dolgozni, keresni penzt, elkoltozni otthonrol, es elkezdeni elni, talalni valami hobbit, es kikapcsolodni a munka mellett. Mindenkinek nehez, nagyon sok embert nem tamogatnak, es sokszor a csalad a legnagyobb visszahuzo ero. Vagy felallsz belole, vagy igy maradsz, a te dontesed. Ne a masik velemenyevel foglalkozz, az emberek jonnek-mennek, de csak te vagy az, akivel leeled ezt az eletet.

Amugy az osszes (valoban hato) szorongasoldo venykoteles, tehat minimum egy haziorvos kell hozza, ha nem pszichoater. Frontint irnak fel legtobbszor, de nem igazan fogja megoldani a problemaid. A hangulatvaltozasaidbol mondjuk a bipolaris zavaron is elgondolkodnek.

2020. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló is írta az összes szorongásgátló vényköteles, csak úgy nem írják ki sajnos. Nem szégyen segítséget kérni, nyugodtan elmehetsz pszichológushoz, van ingyenes ellátás is amiért nem kell fizetned.

Ha kapsz is gyógyszert az csak a szorongásodon fog segíteni, sajnos a családi problémáid amik adottak nem fognak tőle változni, ami így ebben a formában kicsit szélmalomharc.

2020. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns. Kérd meg a házi orvosodat, hogy utaljon be pszichiáterhez.
2020. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!